YAKLAŞAN SEMİNERLER


25 February 15,30

Yozgat Bozok University General Seminars

Hemen hemen her çizge asimetriktir.
Kübra Dölaslan, Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Çizgeler ve çizgelerin simetrileri hakkında tanımlar verdikten sonra sonlu çizgelerin aşikar birim fonksiyon dışında simetrilerinin olma olasılığı hakkında konuşacağız ve çizgenin köşe sayısı büyüdükçe bu aşikar o...Detay »

Graph Theory and Combinatorics | Turkish

18.02.2019_18:45

bozok

26 February 10:30

Ahi Evran University Mathematics Department General Seminars

Matematik ve Metafizik Düşünce İlişkisi
Vatan Karakaya, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi

Evrenin anlaşılması onu meydana getiren somut ya da soyut varlık ilişkilerinin iyi bilinmesiyle mümkün olur. Bu anlamda matematiksel düşünce; hem duyu bilgilerinin elde ettiği ilişkileri hem de soyut-akli düzlemdeki idrak ile...Detay »

Other | Turkish

04.02.2019_10:09

admin

26 February 15:40

Middle East Technical University Institute of Applied Mathematics Seminars

Large-Scale H-Infinity Norm Computation and Extensions
Emre Mengi, Department of Mathematics, Koç University

H-infinity norm for a control system is more than merely being a norm on the operator that maps the input space to the output space. Quite often it is also a measure to assess how robustly stable the control system is, knowledge of which is...Detay »

Applied Mathematics | English

18.02.2019_23:22

ume

YAKLAŞAN KONFERANSLAR VE TOPLANTILAR


Workshop   III. ODTÜ Matematik Topluluğu Çalıştayı – 2019
  Tarihler   23.02.2019 - 24.02.2019
  Yer   ODTÜ Matematik Bölümü Cahit Arf Amfisi
  Alan   Mathematics
  Konular   Matematik, fizik, felsefe ve bilgisayar bilimleri
  Özet   Günümüzde toplumu aydınlatmanın en önemli etkenleri olan matematik, bilim ve felsefe üzerine son yıllarda ülkemizde de yoğun etkinlikler düzenlenmekte. ODTÜ Matematik Topluluğu olarak biz de böyle bir ortamda ülkemize bilimsel olarak katkıda bulunma görevimizi yerine getirmeye çalışmaktayız. Orta Doğu Teknik Üniversitesi içerisinde yaptığımız çalışmalar ve etkinliklerden sonra ülke çapında da üniversite öğrencilerinin geniş bir katılımını hedeflediğimiz bir çalıştay düzenlememiz gerektiğine karar verdik. Bu sene üçüncüsünü düzenleyeceğimiz ''ODTÜ Matematik Topluluğu Çalıştayı'' 23-24 Şubat 2019 tarihlerinde gerçekleşecektir. Çalıştayımız ODTÜ Matematik Bölümü Cahit Arf Amfisi’nde gerçekleşecektir. Konuşmalar matematik, fizik, felsefe ve bilgisayar bilimleri üzerine olacak, her bir konuşmanın süresi 40-50 dakika arasında değişecektir. Çalıştay kapsamındaki konuşmalar hem popüler hem de akademik odaklı olup üniversite(lisans, yüksek lisans, doktora) öğrencilerinden katılım beklenmektedir. Çalıştayımıza katılmak için başvuru formunu doldurmanız zorunludur.
  Web   https://mathc.metu.edu.tr/calistay/iii-odtu-matematik-toplulugu-calistayi-2019/
  İletişim   odtumathclub@gmail.com
    ekleyen admin | eklemezamanı 17.02.2019_21:24  


Workshop   5. Bahar Matematik Buluşması
  Tarihler   02.03.2019 - 03.03.2019
  Yer   İstanbul Bilgi Üniversitesi
  Alan   Mathematics
  Konular   Matematik
  Özet   Bahar Matematik Buluşması, farklı üniversitelerde okuyan matematik öğrencileri tarafından yılda iki defa düzenlenen, akademik odaklı bir çalıştay dizisidir. 2-3 Mart 2019 tarihlerinde İstanbul Bilgi Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşecek beşinci buluşmamız Michael Atiyah'a ithaf edilmiştir. Farklı üniversitelerden öğrencilerin matematik dinleyebileceği, tartışabileceği, kendi ilgilendikleri konulardan bahsedebileceği akademik odaklı konuşmalar, davetli akademisyenler ve başvuru üzerinden öğrenciler tarafından verilir. Konuşma başvuruları, akademisyenlerden oluşan bilim kurulu tarafından; öğrencilerin konuşmalarına, konuşma konularına ve içeriklerine göre değerlendirilir, uygun görülen konuşmalar programa dahil edilir. Katılım kayıt esasıyla herkese açıktır. Kayıt formu üzerinden katılım ve konuşma için başvurular açılmıştır.
  Web   http://www.baharmatematik.com/Kay%C4%B1t%20Ba%C5%9Fvurusu/index.html
  İletişim   baharmatematikbulusmasi@gmail.com
    ekleyen admin | eklemezamanı 29.01.2019_09:50  


Workshop   Kadın ve Matematik: Uygulamalı Matematik
  Tarihler   09.03.2019 - 09.03.2019
  Yer   İstanbul Matematiksel Bilimler Merkezi
  Alan   Applied Mathematics
  Konular   Matematiğin uygulamaları
  Özet   Kadın Matematikçiler Derneği olarak, her yıl 8 Mart Kadınlar Günü'nü içeren haftada, belirlenmiş bir konuda çalışan, ülkemizdeki ve yurtdışındaki kadın matematikçileri bir araya getirmek için bir günlük etkinlik düzenlemekteyiz. Kadın ve Matematik etkinliklerinin ilki cebir teması ile 11 Mart 2017'de, ikincisi diferansiyel geometri teması ile 10 Mart 2018'de İstanbul Matematiksel Bilimler Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmiştir. Kadın ve Matematik bu yıl matematiğin uygulamaları teması ile yine İMBM ev sahipliğinde 09 Mart 2019 tarihinde yapılacaktır. Ayrıca bu yılki toplantının bir kısmı yakın zamanda kaybettiğimiz çok değerli hocamız Prof. Dr. Mehpare Bilhan'ı anmak için, hayatı ve çalışmaları üzerine konuşmalara ayrılmıştır.
  Web   http://tkmd.org/wp/wp-content/uploads/kadinvematematikAppMat/index.html
  İletişim   info@tkmd.org
    ekleyen admin | eklemezamanı 10.02.2019_12:57  


Conference   ICAAMM-2019 - International Conference on Applied Analysis and Mathematical Modeling
  Tarihler   10.03.2019 - 13.03.2019
  Yer   İstanbul Gelişim University
  Alan   Applied Mathematics
  Konular   Applied Mathematics and Modeling, Analysis and Its Applications, Mathematical Biology, Bifurcation Analysis, Financial Mathematics, Mathematical Chemistry, Enzyme Kinetics, Computational Chemistry, Computational Mathematics, Computer Algebra, Applied Mechanics, Mathematical Physics, Quantum Optics, Nonlinear Optics, Perturbation Theory, Approximation Theory, Ergodic Theory, Coding Theory, Information Theory, Error Correcting Codes, Cryptography, Combinatorics, Cellular Automata, Computational Group Theory, Geometry and its Applications, Algebraic Statistics and its Applications, Algebraic Topology, Probability and its Applications but not limited these scopes.
  Özet   We are very pleased to invite you to join us in our next Conference entitled International Conference on Applied Analysis and Mathematical Modeling (ICAAMM-2019) to be held on 10-13 March 2019, in the beautiful city Istanbul, TURKEY. We are trying to do our best to have a highly academic and enjoyable conference. In order to accomplish such a successful conference we try to contact the leading scientists in their areas such as yours. So, in behalf of the Organization Committee I am very happy to invite you to participate to our conference by giving a talk on your specialized area as participant. This is the sixth conference organized by our committee. We believe that with the previous experience we are going to have another wonderful conference.
  Web   http://www.ntmsci.com/Conferences/ICAAMM2019
  İletişim   ica19@ntmsci.com
    ekleyen admin | eklemezamanı 30.10.2018_14:24  


Mathematics Days   14 Mart Pİ Günü Etkinliği
  Tarihler   14.03.2019 - 14.03.2019
  Yer   Yıldız Teknik Üniversitesi - Davutpaşa Kampüsü - Fen-Edebiyat Fakültesi
  Alan   Mathematics
  Konular   10:00 Prof. Dr. Salim Yüce - "Akademisyenlik Hayatı" / 11:15 Prof. Dr. Meral Tosun - "Matematikte Düzgünlük Nedir ve Düzgünleştirmek Mümkün mü?" / 13:00 Prof. Dr. Ayşe Berkman - "Takvimler ve Matematik" / 14:30 Doç. Dr. Alp Bassa - "Matematik ve Müzik"
  Özet   Matematiğin tüm büyüsünü tek başına içinde bulunduran Pi Sayısının en çok kullanılan değeri 3,14'ün işaret ettiği 14 Mart'ta, Pi Sayısına hak ettiği önemi veriyoruz! Dünyada her yıl matematik bayramı olarak kutlanan 14 Mart'ta matematik, diğer tüm bayramlar gibi önemini herkese fark ettirmek için Yıldız Teknik Üniversitesi'nde! Kayıt olmak için websitemizi ziyaret edebilirsiniz.
  Web   https://www.ytupigunu.com
  İletişim   ytubmk2017@gmail.com
    ekleyen ytubmk | eklemezamanı 14.02.2019_17:06  turkmath.org  turkmathviki.org

turkmathforum.org

Facebook'ta Takip Et

Twitter'da Takip Et