turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Prof.Dr. Semin Akdoğan Vefat Etti

admin 24.04.2024

 

Semin Akdoğan, 27 Ocak 1948 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. 1974 yılında İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi’nden mezun olmuş, ardından yine İstanbul Üniversitesinde Prof.Dr. Giacomo Saban danışmanlığında yürüttüğü Doktora çalışmasını 1980 yılında tamamlamıştır. İngilizce bilen Hocamızın Uzmanlık alanı Konvekslik, Zayıflatılmış Konveks Kümeler idi. Yardımcı Doçent olarak Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesinde çalışmaya başlamış, bu üniversitede  12 Ekim 1990'da Doçentliğini almış, 10 Temmuz 1997'de Profesörlük kadrosunu almış, 27.01.2015 de emekli olmuştur. Konveks geometride üçgensel konvekslik, yerel yıldızıllık konularında yayınları, Genel Matematik Alıştırmaları Birinci Kısım, 1985 (Semin Akdoğan - Giacomo Saban - Fehmi Yavuztürk - Naime Yavuztürk, T.C. İstanbul Üniversitesi Yayınlarından, Sayı 3363 Fen Fakültesi Sayı 193) ve  Genel Matematik Alıştırmaları İkinci Kısım, 2. Baskı – 1987 (Semin Akdoğan – Giacomo Saban) isimli iki yayımlanmış kitabı vardır. Emekli olduğu Marmara Üniversitesinde; Fen- Edebiyat Fakültesinde, Atatürk Eğitim Fakültesinde ve Mühendislik Fakültesinde verdiği
dersler ile sayısız öğrencinin hayatına dokunmuştu. Kendisi için ayrı bir anlam ve önemi olan Hava Harp Okulu’nda büyük bir azim ve şevk ile senelerce dersler vermiştir. Prof.Dr. Semin Akdoğan ayrıca Yeditepe Üniversitesi’nde ve Kültür Üniversitesi’nde de dersler vermiştir.


Marmara Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümünden emekli olan Prof.Dr. Semin Akdoğan 23 Nisan 2024 akşamı vefat etmiş, cenazesi 25 Nisan 2024 Perşembe günü ikindi namazından sonra Zincirlikuyu mezarlığına defnedilmiştir.
 

Kaynak:
1) Uğur Şengül, Marmara Üniversitesi Matematik Bölümü.


 

Dikkat: Tablonun altındaki formu doldurduktan bir müddet sonra yazdıklarınız aşağıdaki tabloda görünecektir.

 

Dikkat: Aşağıdaki formu doldurduktan bir müddet sonra yukarıdaki tabloda yazdıklarınız görünecektir. 
Haber Arşivi

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır