YAKLAŞAN KONFERANSLAR VE TOPLANTILAR

Summer School Nesin Matematik Köyü 2014 Lise Yazokulları
  Tarihler   16.06.2014 - 07.09.2014
  Yer   Nesin Matematik Köyü, Şirince
  Konular   Analiz, Cebir, Sonlu Matematik
  Özet   Nesin Matematik Köyü'nde 16 Haziran - 7 Eylül 2014 arasında lise öğrencileri ve öğretmenleri için her biri ikişer haftalık 6 yazokulu programı gerçekleşecektir. Programlar ikişer haftalıktır, tek hafta katılım kabul edilmez. Köy'e dönemin başlangıç tarihinden bir gün önce (bir pazar günü) gelinir ve bitiş tarihinde (tam iki hafta sonra, gene bir pazar günü) Köy'den ayrılınır. Hafta ortalarında, yani perşembe günleri tatil yapılır ve isteyenler topluca bir yere giderler (Efes harabeleri, tekne gezisi, Milli Park gibi). Her ders aşağı yukarı 2 saat sürer. Günde dört ders vardır ve sonuç olarak lise öğrencileri her gün 8 saat derse girmek zorundadır. (Başlangıçta 8 saat matematik çok gelebilir ama kısa zamanda alışacaksınız.) Haftada üç dört akşam da iki saatlik etüt vardır. Programların tarihlerini ve içeriklerini aşağıdaki web adresinde bulabilirsiniz.
  Web   http://www.matematikkoyu.org/etkinlikler/2014-lise-yazokullari/index.php
  İletişim   cerenaydin@nesinvakfi.org
  Alan   General Mathematical Research
    ekleyen admin | eklemezamanı 28.01.2014_21:22
Summer School 2014 Türk Matematik Derneği Lisans ve Lisansüstü Yazokulu
  Tarihler   14.07.2014 - 21.09.2014
  Yer   Nesin Matematik Köyü, Şirince, Selçuk, İzmir
  Konular   Genel
  Özet   TMD Lisans ve Lisansüstü Yazokulu Nesin Matematik Köyü'nde 14 Temmuz - 21 Eylül 2014 tarihleri arasında gerçekleşecektir. Amaç: Matematik Bölümü öğrencilerinin uzun yaz tatilini değerlendirmek, varsa temel eksiklerini gidermek, kısıtlı zaman yüzünden müfredata sığmayan konularda bilgilendirmek, yurtiçinden ve yurtdışından matematikçilerle tanışmalarını ve kaynaşmalarını sağlamak, bilimsel işbirliklerine yol açmak.
  Web   http://matematikkoyu.org/etkinlikler/2014-tmd-lisans-lisansustu/index.php
  İletişim   cerenaydin@nesinvakfi.org
  Alan   Other
    ekleyen aslicankorkmaz | eklemezamanı 26.02.2014_22:14
Conference International Conference on Algebra and Number Theory
  Tarihler   05.08.2014 - 08.08.2014
  Yer   Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Samsun
  Konular   Algebra, number theory
  Özet   Algebra, number theory
  Web   http://ica.omu.edu.tr/
  İletişim   ica2014samsun@gmail.com
  Alan   Number Theory
    ekleyen admin | eklemezamanı 23.01.2014_10:50
Symposium UMS2014 - 27. Ulusal Matematik Sempozyumu
  Tarihler   26.08.2014 - 29.08.2014
  Yer   Yeditepe Üniversitesi, İstanbul
  Konular   Matematiğin her alanı
  Özet   Ulusal Matematik Sempozyumu (UMS2014) 26-29 Ağustos 2014 tarihleri arasında Yeditepe Üniversitesi 26 Ağustos yerleşkesinde düzenlenecektir. İstanbul dışından gelecek sınırlı sayıdaki (yaklaşık 200) araştırmacı için yerleşke içinde konaklama mümkün olacaktır.

Son başvuru tarihi 10 Ağustos 2014 olarak güncellenmiştir..

UMS2014’te görüşmek dileğiyle katılımlarınızı bekleriz.
  Web   http://ums2014.yeditepe.edu.tr/
  İletişim   math@yeditepe.edu.tr
  Alan   Mathematics
    ekleyen admin | eklemezamanı 14.07.2014_12:06 Corrected!
Conference IWFTS'14 - International Workshop on Finite Type Submanifolds
  Tarihler   03.09.2014 - 05.09.2014
  Yer   İstanbul Technical University,
  Konular   Finite type mappings, Finite type submanifolds, Riemannian and pseudo-riemannian geometry, Lorentz geometry Symplectic and contact geometry, Relativity, Supergravity and supersymmetry, String theory, Quantum gravity
  Özet   The notion of finite type submanifolds and finite type mappings was introduced in late 1970's. Since then many works have been done on this topic. Even today, there are a lot of open problems studied in the theory of finite type mappings and finite type submanifolds, such as Biharmonic conjecture and its several genaralizations, Classifying finite type, compact surfaces in Euclidean spaces, Classifying submanifolds with respect to type of their Gauss map. The organizing committee invites you to participate in the "International Workshop on Finite Type Submanifolds", which will be held in Istanbul Technical University, Turkey, between September 03-05, 2014. Our aim in this workshop is discussing the recent progress on the theory of finite type submanifolds.
  Web   http://web.itu.edu.tr/turgayn/
  İletişim   Nurettin Cenk Turgay (turgayn@itu.edu.tr)
  Alan   Geometry
    ekleyen admin | eklemezamanı 17.04.2014_21:22
Workshop Diophantine Denklemlerde Modüler Metotlar Üzerine Temel Çalıştay
  Tarihler   08.09.2014 - 11.09.2014
  Yer   Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi
  Konular   Diophantine denklemleri, modüler metod
  Özet   Diophantine denklemleri uzun yıllardır popülerliğini kaybetmeyen bir konudur. Ülkemizde bu konuya ilgi duyan ve bu denklemler üzerine çalışan birçok bilim insanı bulunmaktadır. Denklemlerin çözümünde yeni metotlar bulmak ve var olan metotları etkin olarak kullanmak araştırmaların temel amacıdır. Bu metotlardan birisi “Modüler metot” olup, derin bir teoriyi barındırmaktadır. Çalıştayın temel amacı konuya ilgi duyan deneyimli matematikçilerin, genç araştırmacıların ve özellikle doktora öğrencilerinin yeni bir metotu oldukça elementer bir düzeyden başlayarak öğrenmesidir. Bu nedenle etkinliğin ismi “Temel çalıştay” şeklindedir. Davetli konuşmacıların dört gün boyunca vereceği seri konuşmaların yanı sıra çalıştay katılımcılarının Diophantine denklemleriyle ilgili yapabilecekleri konuşmalar adına programda belirli sayıda yer ayrılmıştır. Bu vesile ile ulusal/uluslararası bilimsel işbirliğinin sağlanması amaçlanmaktadır. Sizleri Bilecik’te ağırlamaktan mutluluk duyuyor, düzenlemiş olduğumuz çalıştaya davet ediyoruz.
  Web   http://modular.bilecik.edu.tr/Default.aspx
  İletişim   modularworkshop@bilecik.edu.tr, modulermetotlarcalistayi@bilecik.edu.tr
  Alan   Number Theory
    ekleyen admin | eklemezamanı 17.04.2014_20:34
Conference SPE - Large Scale Computing and Big Data Challenges in Reservoir Simulation Conference and Exhibition
  Tarihler   15.09.2014 - 17.09.2014
  Yer   ITU and the Grand Tarabya Hotel, Istanbul
  Konular   Scalable Solvers for Linear and Nonlinear Systems, Big Data Discovery and Its Impact on Decision Making, Hardware Advances and Code Optimisation, Novel Discretisation of PDEs and Impact on Solvers, Inverse Problems, Uncertainty Quantification, and Optimisation, Case Studies/Large Scale Simulations
  Özet   This conference will be a hybrid conference with 6 technical sessions featuring invited speakers who will be selected based on their abstract, technical expertise, and experience. Speakers are invited to submit an abstract for consideration by the programme committee and be selected to present in this unique and topical event.
  Web   http://www.spe.org/events/mmfd/2014/index.php
  İletişim   spedub@spe.org
  Alan   Applied Mathematics (in general)
    ekleyen admin | eklemezamanı 27.05.2014_11:30
Summer School Feza Gürsey Yaz ve Kış Bilim Okulları Mantık Yaz Okulu
  Tarihler   22.09.2014 - 26.09.2014
  Yer   Boğaziçi Üniversitesi Kandilli kampüsünde eski Feza Gürsey Enstitüsü binası
  Konular   Mantık
  Özet   Bu sene ilk defa yapılacak 2014 Mantık Yaz Okulu Türk üniversitelerinde öğrenim gören ve mantık araştırmalarına yönelmeyi düşünen öğrencilere gerekli temel mantık bilgisini sunmayı amaçlamaktadır. 2014 Mantık Yaz Okulu, Bilim Akademisi ve Boğaziçi Üniversitesi desteği ile başlatılan Feza Gürsey Yaz Okulları çerçevesinde Boğaziçi Üniversitesi Kandilli kampüsünde eski Feza Gürsey Enstitüsü binasında yapılacaktır. 2014 Mantık Yaz Okuluna son başvuru tarihi 30 Haziran 2014'tür. Başvuru ücreti alınmamaktadır. Öğrencilere Feza Gürsey binası yurtlarında konaklama ve üniversite sosyal tesislerinde öğle yemeği imkanı sağlanacaktır.
  Web   http://fezagurseyyazokullari.boun.edu.tr/?q=Mantik2014
  İletişim   fgmantik@boun.edu.tr
  Alan   Logic
    ekleyen admin | eklemezamanı 29.05.2014_11:55
Conference ISCTurkey 2014 - VII. Uluslararası Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı
  Tarihler   17.10.2014 - 18.10.2014
  Yer   İstanbul Teknik Üniversitesi
  Konular   Siber Güvenlik ve Savunma
  Özet   7. Uluslar arası Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı (ISCTURKEY 2014) 17-18 Ekim 2014 tarihlerinde İstanbul’da yapılacaktır. Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı, düzenlendiği ilk yıldan beri ülkemizin bu alanlardaki bilimsel ve sektörel çalışmaların paylaşıldığı, üniversite-kamu-endüstri işbirliğinin geliştirildiği, kamunun bilgilendirildiği, eğitildiği, tüm bilim insanları, araştırmacılar ve sektörel uygulayıcılar arasında bilgi alışverişini sağlayan ülkemizde bu alandaki en önemli etkinliktir. Her ülke için önemli olan bilgi güvenliği ve kriptoloji kavramlarının, toplumun bireyleri tarafından özümsenmesine yardımcı olmak, ülkemizde bu alanda bilimsel bilgi birikiminin arttırılmasına katkılar sağlamak, kurumlar ve sektör arasındaki işbirliğini arttırmak bu konferansın temel hedefleri arasındadır. Uluslararası Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı’nın bu yılki ana teması "Siber Güvenlik ve Savunma" olarak belirlenmiştir. Konferans süresince; paneller, eğitimler ve davetli konuşmacıların görüşlerini belirteceği özel konulara ek olarak, seçkin araştırmacıların sunacağı bildirilerin konferansın daha verimli ve faydalı olmasına büyük katkılar sağlayacağı özellikle hedeflenen çıktılara ulaşılması beklenmektedir. Konferansın bildiriler kitabında yayınlanması için akademisyenler ve uygulayıcılar tarafından konferans düzenleme kuruluna iletilecek olan bildiriler, alanında uzman en az üç hakemin görüşlerine başvurularak değerlendirilecektir. Hakem raporları dikkate alınarak, uygun bulunan bildiriler sözlü veya poster sunumu için seçilerek bildiriler kitabında basılacaktır. Konferansın kişisel, kurumsal, ulusal ve uluslararası bilgi güvenliğinin sağlanmasına katkılar sağlamasını diler, siz değerli katılımcıları, akademisyenleri ve sektör temsilcilerini bu konferansa katkılar vermeye davet ediyoruz.
  Web   http://www.iscturkey.org/
  İletişim   iscturkey@gazi.edu.tr
  Alan   Cryptography and Information Security
    ekleyen admin | eklemezamanı 17.04.2014_21:06
Conference ICCESEN 2014 - International Conference on Computational and Experimental Science and Engineering
  Tarihler   25.10.2014 - 29.10.2014
  Yer   Kemer, Antalya
  Konular   Physical Science and Technology, Mathematical science and applications, Energy and applications, Earth Science and Application, Engineering Science and application, Material Science and application
  Özet   We are pleased to invite you to participate to the “International Conference on Computational and Experimental Science and Engineering (ICCESEN 2014)”. The conference will provide excellent international forum for sharing knowledge and expertise of the student, researchers and also industry. This international conference covers highlights about new results in the wide spectrum of categories from science and engineering in theory, methods and applications. The participants will have the opportunity to take part in the presentation of plenary lectures, contributed papers of both oral and poster session types, and of their scientific discussions. Our target sections are mathematical science and applications, energy and applications, environmental science and applications, material science and applications, nuclear science and technology, biological and medical science and applications, physical science and applications, chemical science and applications, earth science and applicationsdealing with all fundamental, computational and applied aspects. Each topic will be presented in a different streams and sessions.
  Web   http://www.iccesen.org/
  İletişim   Prof.Dr. Iskender AKKURT : iskenderakkurt@iccesen.org, iccesen@gmail.com
  Alan   Other
    ekleyen admin | eklemezamanı 25.04.2014_23:14