YAKLAŞAN KONFERANSLAR VE TOPLANTILAR

Lecture Series Lie Grupları, Cebirleri ve Temsilleri Semineri
  Tarihler   09.05.2016 - 29.05.2016
  Yer   İstanbul Matematiksel Bilimler Merkezi
  Alan   Algebra
  Özet   İstanbul Matematiksel Bilimler Merkezi'nde 9-29 Mayıs tarihleri arasında master/doktora öğrencilerine yönelik ''Lie Grupları, Cebirleri ve Temsilleri Semineri'' düzenlenecektir. Tulane Üniversitesi'nden Mahir Bilen Can'ın yapacağı seminerler, yoğunlaştırılmış bir ders serisi şeklinde haftada 4 gün, günde 2 ders olarak anlatılacaktır. Lie teorisinin ilklerinden başlayarak günümüzdeki geometrik topoloji uygulamalarına kadar pek çok konuya değinilecektir. Seri dersler, Lie teorisiyle ilgili araştırmalar üzerine çeşitli araştırmacıların konuşmalarıyla desteklenecektir.

Son başvuru tarihi: 23 Nisan 2016
  Web   http://www.imbm.org.tr/LIE16/LIE16tr.html
  İletişim   ferit.ozturk@boun.edu.tr
    ekleyen admin | eklemezamanı 31.03.2016_18:14
Conference 8th International Conference ''Inverse Problems: Modeling And Simulation''
  Tarihler   23.05.2016 - 28.05.2016
  Yer   Ölüdeniz, Fethiye
  Alan   Modeling and Simulation
  Konular   Topics Inverse Problems in: Tomography; Medical Imaging; Mechanics; Nondestructive Testing; Material Science; Underground Prospecting; Acoustics; Geophysics; Heat and Mass Transfer; Chemistry, Biology, Medicine, Economics, Electromagnetism, Acoustics, Geophysics; Learning Theory Imaging Statistical and Probabilistic Methods Numerical Inversion Algorithms Identification Problems for Differential Equations Geometric Inverse Problems Regularization Techniques Design and Shape Optimization Inverse Scattering Determination of Boundary and Initial Conditions Inverse Coefficient and Source Problems Computational Methods Identifiability Concepts Spectral Inversion Data Analysis
  Özet   On behalf of the International Program Committee we are pleased to inform you that the Eighth International Conference "Inverse Problems: Modeling and Simulation" will be held during May 23 – 28, 2016, in the distinguished hotels of the Mediterranean Region, in Liberty Hotels, Lykia, Ölüdeniz, Fethiye, Turkey. The main sponsors of the conference are Izmir University and the Eurasian Association on Inverse Problems (EAIP). As with the previous seven IPMS conferences, the objective of this meeting is to be multidisciplinary and international, bringing together scientists working on various topics of inverse problems in diverse areas, such as mathematics, engineering, physics, geology, chemistry, biology, medicine, material science, nanotechnology, meteorology, finance, and many areas in the fields of biotechnology, genetics and ecology.
  Web   http://www.ipms-conference.org/
  İletişim   onur.baysal@izmir.edu.tr
    ekleyen admin | eklemezamanı 30.11.2015_19:54
Symposium 14th International Geometry Symposium
  Tarihler   25.05.2016 - 28.05.2016
  Yer   Pamukkale University, Denizli
  Alan   Geometry
  Konular   Geometry
  Özet   Esteemed scientists who devoted their lives to Geometry; we are very happy to announce the 14th International Geometry Symposium to be held on 25-28 May 2016 organised by the Department of Geometry of the Mathematics Department in the Faculty of Science and Letters, Pamukkale University. During the Geometry Symposium, which has turned into a tradition in which we all look forward to the next year’s organisation, we aim to spread the latest knowledge and developments in the world of geometry to the large masses by bringing together the distinguished scientist like yourselves under the umbrella of the 14th International Geometry Symposium. The symposium covers the presentations of invited speakers as well as paper and poster presentations.
  Web   http://www.14geosem.com
  İletişim   Şevket Civelek: 14geosem@pau.edu.tr
    ekleyen admin | eklemezamanı 20.02.2016_23:19 Corrected!
Lecture Series Diferansiyel Geometri
  Tarihler   25.05.2016 - 28.05.2016
  Yer   Çakılarası Matematik Köyü, Eskişehir
  Alan   Geometry
  Konular   Diferansiyel Geometri
  Özet   Prof.Dr. Cem Tezer Diferansiyel Geometri konusunda 15 saat civarında ders verecektir. 12 kişilik konaklama kapasitemiz olduğu için, katılım isteklerini başvuru sırasına göre kabul edeceğiz ve lisansüstü öğrencilerimize öncelik vereceğiz. Katılımcıların, yanlarında uyku tulumu ve el feneri getirmelerini öneriyoruz. Biz sadece mercimek çorbası ve çay ikram edebileceğiz, ancak katılımcıların kendi getirdikleri erzakla yemeklerini yapabilme olanakları olacak.
  Web   http://www.cakilarasimatematikkoyu.com/
  İletişim   Mehmet Şahin Koçak: skocak@anadolu.edu.tr
    ekleyen admin | eklemezamanı 10.05.2016_10:49
Workshop III. Kadın Matematikçiler Derneği Çalıştayı
  Tarihler   27.05.2016 - 29.05.2016
  Yer   Dokuz Eylül Üniversitesi, İzmir
  Alan   Mathematics
  Konular   Topoloji, Uygulamalı Matematik, ve Sayılar Teorisi
  Özet   Kadın Matematikçiler Derneği olarak kadın araştırmacıların, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin araştırma konularını, fikirlerini ve tecrübelerini paylaşabilecekleri bir platform oluşturmak amacı ile ilkini Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nde, ikincisini Cumhuriyet Üniversitesi'nide yaptığımız çalıştayların üçüncüsünü Dokuz Eylül Üniversitesi'nin katkıları ile, 27-29 Mayıs 2016 tarihlerinde İzmir'de yapacağız. Üçüncü çalıştay Topoloji, Uygulamalı Matematik, ve Sayılar Teorisi alanlarından konuşmalara ayrılmıştır. Davetli konuşmaların yanısıra 30 ve 10 dakikalık kısa konuşmalar ve poster sunumları da olacaktır. Tüm konuşmalar ve poster sunumları herkese açıktır.
  Web   http://tkmd.org/wp/wp-content/uploads/Calistay3/index.html
  İletişim   calistay@tkmd.org
    ekleyen admin | eklemezamanı 24.12.2015_13:00
Workshop 23. Gökova Geometri-Topoloji Çalıştayı
  Tarihler   30.05.2016 - 03.06.2016
  Yer   Gökova, Muğla
  Alan   Geometry, Topology
  Konular   Manifoldların topoloji ve geometrisi
  Özet   Bu toplantıda geometrik topoloji konuları ağırlıkta olacak, yakın ve ilintili konulara da yer verilecektir. Konuşmalar davetli konuşmacılar tarafından yapılacaktır. Çalıştay kapasitesinin sınırlı olması nedeniyle, katılacak konuşmacıların manifoldların topoloji ve geometrisi ile ilgili konularda araştırma yapıyor olmaları, lisansüstü öğrencilerin ise manifoldlar ve cebirsel/geometrik topoloji ile ilgili temel bilgilere sahip olmaları beklenmektedir. Katılımcılar Yücelen Oteli ve yakınındaki otel veya pansiyonlarda kalacaklardır. Kayıt ücreti öğrenciler için 60 TL., diğer katılımcılar için 120 TL. dir. Yurt içinden katılacak öğrencilere konaklama masrafları için TMD-MAD kanalıyla kısmi destek sağlanacaktır. Bu vesileyle TMD’ye ve MAD projesi kapsamında katkıda bulunanlara teşekkür ederiz. Daha fazla bilgi için conference@gokovagt.org yazışma adresine başvurulabilir. Çalıştaya başvurmak isteyenlerin http://gokovagt.org/2016/ adresinden erişebilecekleri başvuru formunu doldurarak elektronik ortamda en geç 19 Şubat akşamına kadar yollamaları gerekmektedir.
  Web   http://gokovagt.org/2016/
  İletişim   onder@metu.edu.tr
    ekleyen admin | eklemezamanı 15.01.2016_18:03
Workshop 5. Halka, Modül ve Cebir Çalıştayı
  Tarihler   30.05.2016 - 03.06.2016
  Yer   Hacettepe Üniversitesi, Ankara
  Alan   Algebra
  Konular   Serre Sanısı
  Özet   5. Halka, Modül ve Cebir Çalıştayı, 30 Mayıs-3 Haziran 2016 tarihleri arasında Hacettepe Üniversitesi'nde gerçekleştirilecektir.
  Web   http://www.rma2016.hacettepe.edu.tr/
  İletişim   Evrim Akalan: eakalan@hacettepe.edu.tr
    ekleyen admin | eklemezamanı 02.03.2016_19:08
Workshop Atılım Kripto Çalıştayı
  Tarihler   30.05.2016 - 31.05.2016
  Yer   Atılım Üniveristesi, Ankara
  Alan   Cryptography and Information Security
  Konular   Kriptografi ve kriptanaliz
  Özet   Amacı, kriptografi üzerine çalışan akademisyenlerin ve araştırmacıların bilgi birikimlerinden ve deneyimlerinden faydalanmak ve akademisyenlerin dışında kriptografiye ihtiyaç duyan sektörlerden konuşmacıların da katılımıyla kriptografideki güncel uygulamaların ve konuların tartışılabileceği bir platform sağlamak olan çalıştay 30-31 Mayıs tarihlerinde Atılım Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesinde bulunan Seyhan Cengiz Turhan Konferans Salonunda yapılacaktır.
  Web   http://aew.atilim.edu.tr/calistay
  İletişim   aew@atilim.edu.tr
    ekleyen admin | eklemezamanı 08.04.2016_10:37
Memorial Event The special event of İstanbul Analysis Seminars: The Mathematics of Tosun Terzioğlu
  Tarihler   30.05.2016 - 30.05.2016
  Yer   Sabancı University, Karaköy Communication Center, Bankalar Caddesi 2, Karaköy, İstanbul
  Alan   Other
  Konular   Mathematics, Tosun Terzioğlu
  Özet   The special event of İstanbul Analysis Seminars: The Mathematics of Tosun Terzioğlu
9:00−19:00 Asuman Güven AKSOY, Claremont McKenna College; Aydın AYTUNA, Middle East Technical University; Buket Can BAHADIR, Middle East Technical University; Mert CAGLAR, Istanbul Kultur University; Nazlı DOGAN , Istanbul Technical University; Erdal KARAPINAR, Atılım University; Can Deha KARIKSIZ, Ozyeğin University; Mehmet ORHON, University of New Hampshire; Mohan RAVICHANDRAN, Mimar Sinan Fine Arts University; Murat YURDAKUL, Middle East Technical University; Vyacheslav P. ZAKHARYUTA, Southern Federal University, Rostov-on-Don

20:00 Dinner PENINSULA RESTAURANT
Please send an e-mail to e.yavuz@iku.edu.tr if you want to participate
  Web   http://web.iku.edu.tr/ias/tt.html
  İletişim   Mert Çağlar : m.caglar@iku.edu.tr
    ekleyen admin | eklemezamanı 25.05.2016_10:46 Corrected!
Workshop International Workshop on Finite Type Submanifolds
  Tarihler   02.06.2016 - 04.06.2016
  Yer   Istanbul Technical University
  Alan   Geometry
  Konular   Differential geometry and its applications
  Özet   This workshop will take place at Istanbul Technical University, Turkey between June 02-04, 2016. The previous conference “International Workshop on Finite Type Submanifolds” in 2014, which took place at Istanbul Technical University, had several participants from different countries. The aim of this meeting is to bring together mathematicians in differential geometry and its applications, to give talks or posters on new results. We would be pleased to see you in Istanbul.
  Web   http://iwts2016.com/
  İletişim   Nurettin Cenk Turgay: turgayn@itu.edu.tr
    ekleyen admin | eklemezamanı 16.01.2016_13:05