YAKLAŞAN KONFERANSLAR VE TOPLANTILAR

Summer School Nesin Matematik Köyü 2014 Lise Yazokulları
  Tarihler   16.06.2014 - 07.09.2014
  Yer   Nesin Matematik Köyü, Şirince
  Konular   Analiz, Cebir, Sonlu Matematik
  Özet   Nesin Matematik Köyü'nde 16 Haziran - 7 Eylül 2014 arasında lise öğrencileri ve öğretmenleri için her biri ikişer haftalık 6 yazokulu programı gerçekleşecektir. Programlar ikişer haftalıktır, tek hafta katılım kabul edilmez. Köy'e dönemin başlangıç tarihinden bir gün önce (bir pazar günü) gelinir ve bitiş tarihinde (tam iki hafta sonra, gene bir pazar günü) Köy'den ayrılınır. Hafta ortalarında, yani perşembe günleri tatil yapılır ve isteyenler topluca bir yere giderler (Efes harabeleri, tekne gezisi, Milli Park gibi). Her ders aşağı yukarı 2 saat sürer. Günde dört ders vardır ve sonuç olarak lise öğrencileri her gün 8 saat derse girmek zorundadır. (Başlangıçta 8 saat matematik çok gelebilir ama kısa zamanda alışacaksınız.) Haftada üç dört akşam da iki saatlik etüt vardır. Programların tarihlerini ve içeriklerini aşağıdaki web adresinde bulabilirsiniz.
  Web   http://www.matematikkoyu.org/etkinlikler/2014-lise-yazokullari/index.php
  İletişim   cerenaydin@nesinvakfi.org
  Alan   General Mathematical Research
    ekleyen admin | eklemezamanı 28.01.2014_21:22
Summer School 2014 Türk Matematik Derneği Lisans ve Lisansüstü Yazokulu
  Tarihler   14.07.2014 - 21.09.2014
  Yer   Nesin Matematik Köyü, Şirince, Selçuk, İzmir
  Konular   Genel
  Özet   TMD Lisans ve Lisansüstü Yazokulu Nesin Matematik Köyü'nde 14 Temmuz - 21 Eylül 2014 tarihleri arasında gerçekleşecektir. Amaç: Matematik Bölümü öğrencilerinin uzun yaz tatilini değerlendirmek, varsa temel eksiklerini gidermek, kısıtlı zaman yüzünden müfredata sığmayan konularda bilgilendirmek, yurtiçinden ve yurtdışından matematikçilerle tanışmalarını ve kaynaşmalarını sağlamak, bilimsel işbirliklerine yol açmak.
  Web   http://matematikkoyu.org/etkinlikler/2014-tmd-lisans-lisansustu/index.php
  İletişim   cerenaydin@nesinvakfi.org
  Alan   Other
    ekleyen aslicankorkmaz | eklemezamanı 26.02.2014_22:14
Conference IWFTS'14 - International Workshop on Finite Type Submanifolds
  Tarihler   03.09.2014 - 05.09.2014
  Yer   İstanbul Technical University,
  Konular   Finite type mappings, Finite type submanifolds, Riemannian and pseudo-riemannian geometry, Lorentz geometry Symplectic and contact geometry, Relativity, Supergravity and supersymmetry, String theory, Quantum gravity
  Özet   The notion of finite type submanifolds and finite type mappings was introduced in late 1970's. Since then many works have been done on this topic. Even today, there are a lot of open problems studied in the theory of finite type mappings and finite type submanifolds, such as Biharmonic conjecture and its several genaralizations, Classifying finite type, compact surfaces in Euclidean spaces, Classifying submanifolds with respect to type of their Gauss map. The organizing committee invites you to participate in the "International Workshop on Finite Type Submanifolds", which will be held in Istanbul Technical University, Turkey, between September 03-05, 2014. Our aim in this workshop is discussing the recent progress on the theory of finite type submanifolds.
  Web   http://web.itu.edu.tr/turgayn/
  İletişim   Nurettin Cenk Turgay (turgayn@itu.edu.tr)
  Alan   Geometry
    ekleyen admin | eklemezamanı 17.04.2014_21:22
Workshop Diophantine Denklemlerde Modüler Metotlar Üzerine Temel Çalıştay
  Tarihler   08.09.2014 - 11.09.2014
  Yer   Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi
  Konular   Diophantine denklemleri, modüler metod
  Özet   Diophantine denklemleri uzun yıllardır popülerliğini kaybetmeyen bir konudur. Ülkemizde bu konuya ilgi duyan ve bu denklemler üzerine çalışan birçok bilim insanı bulunmaktadır. Denklemlerin çözümünde yeni metotlar bulmak ve var olan metotları etkin olarak kullanmak araştırmaların temel amacıdır. Bu metotlardan birisi “Modüler metot” olup, derin bir teoriyi barındırmaktadır. Çalıştayın temel amacı konuya ilgi duyan deneyimli matematikçilerin, genç araştırmacıların ve özellikle doktora öğrencilerinin yeni bir metotu oldukça elementer bir düzeyden başlayarak öğrenmesidir. Bu nedenle etkinliğin ismi “Temel çalıştay” şeklindedir. Davetli konuşmacıların dört gün boyunca vereceği seri konuşmaların yanı sıra çalıştay katılımcılarının Diophantine denklemleriyle ilgili yapabilecekleri konuşmalar adına programda belirli sayıda yer ayrılmıştır. Bu vesile ile ulusal/uluslararası bilimsel işbirliğinin sağlanması amaçlanmaktadır. Sizleri Bilecik’te ağırlamaktan mutluluk duyuyor, düzenlemiş olduğumuz çalıştaya davet ediyoruz.
  Web   http://modular.bilecik.edu.tr/Default.aspx
  İletişim   modularworkshop@bilecik.edu.tr, modulermetotlarcalistayi@bilecik.edu.tr
  Alan   Number Theory
    ekleyen admin | eklemezamanı 17.04.2014_20:34
Conference SPE - Large Scale Computing and Big Data Challenges in Reservoir Simulation Conference and Exhibition
  Tarihler   15.09.2014 - 17.09.2014
  Yer   ITU and the Grand Tarabya Hotel, Istanbul
  Konular   Scalable Solvers for Linear and Nonlinear Systems, Big Data Discovery and Its Impact on Decision Making, Hardware Advances and Code Optimisation, Novel Discretisation of PDEs and Impact on Solvers, Inverse Problems, Uncertainty Quantification, and Optimisation, Case Studies/Large Scale Simulations
  Özet   This conference will be a hybrid conference with 6 technical sessions featuring invited speakers who will be selected based on their abstract, technical expertise, and experience. Speakers are invited to submit an abstract for consideration by the programme committee and be selected to present in this unique and topical event.
  Web   http://www.spe.org/events/mmfd/2014/index.php
  İletişim   spedub@spe.org
  Alan   Applied Mathematics (in general)
    ekleyen admin | eklemezamanı 27.05.2014_11:30
Summer School Feza Gürsey Yaz ve Kış Bilim Okulları Mantık Yaz Okulu
  Tarihler   22.09.2014 - 26.09.2014
  Yer   Boğaziçi Üniversitesi Kandilli kampüsünde eski Feza Gürsey Enstitüsü binası
  Konular   Mantık
  Özet   Bu sene ilk defa yapılacak 2014 Mantık Yaz Okulu Türk üniversitelerinde öğrenim gören ve mantık araştırmalarına yönelmeyi düşünen öğrencilere gerekli temel mantık bilgisini sunmayı amaçlamaktadır. 2014 Mantık Yaz Okulu, Bilim Akademisi ve Boğaziçi Üniversitesi desteği ile başlatılan Feza Gürsey Yaz Okulları çerçevesinde Boğaziçi Üniversitesi Kandilli kampüsünde eski Feza Gürsey Enstitüsü binasında yapılacaktır. 2014 Mantık Yaz Okuluna son başvuru tarihi 30 Haziran 2014'tür. Başvuru ücreti alınmamaktadır. Öğrencilere Feza Gürsey binası yurtlarında konaklama ve üniversite sosyal tesislerinde öğle yemeği imkanı sağlanacaktır.
  Web   http://fezagurseyyazokullari.boun.edu.tr/?q=Mantik2014
  İletişim   fgmantik@boun.edu.tr
  Alan   Logic
    ekleyen admin | eklemezamanı 29.05.2014_11:55
Conference CONTECH 14 - Control Automation Technologies Conference
  Tarihler   13.10.2014 - 15.10.2014
  Yer   Taskisla Campus of Istanbul Technical University, Istanbul
  Konular   Systems and Signals: Modelling, Identification and Signal Processing; Adaptive and Learning Systems; Discrete Event and Hybrid Systems; Stochastic Systems; Networked Systems Design Methods: Control Design; Linear Control Systems; Non-Linear Control Systems; Optimal Control; Robust Control; Distributed Parameter Systems Computers, Cognition and Communication: Computers for Control; Computational Intelligence in Control; Telematics: Control via Communication, Industrial Communication Networks, Mechatronics, Robotics and Components: Components and Technologies for Control; Mechatronic Systems; Robotics; Human Machine Systems Manufacturing and Logistics Systems: Manufacturing Plant Control; Manufacturing Modelling for Management and Control; Enterprise Integration and Networking; Large Scale Complex Systems Process and Power Systems: Chemical Process Control; Mining, Mineral and Metal Processing; Power and Energy Systems; Fault Detection, Supervision & Safety of Technical Processes Transportation and Vehicle Systems: Automotive Control; Marine Systems; Aerospace; Transportation Systems; Intelligent Autonomous Vehicles, Signalization Systems Bio-Systems and Ecological Systems: Control in Agriculture; Biological and Medical Systems; Modelling and Control of Environmental Systems; Biosystems and Bioprocesses Control Systems Technology: New Trends in Industrial Automation and Control; Sensors and Transducers in Control; Micro-Nano Electromechanical Control Systems.
  Özet   CONTECH `14 Control Automation Engineering Conference will take place in Istanbul, Turkey, organized by DAKAM and Istanbul Technical University. CONTECH `14 aims to provide a high level international forum to bring together industry professionals, academics, and individuals from institutions, industrials and government agencies to exchange information, share achievements, and discuss the advancement in the fields of control science and engineering, mechanic automation,information theory, communication and networking. All accepted papers will be published by DAKAM.
  Web   http://www.contechconference.com/
  İletişim   Nuray Aysan: nuray.aysan@dakam.org
  Alan   Optimal Control
    ekleyen admin | eklemezamanı 10.08.2014_16:56
Conference ISCTurkey 2014 - VII. Uluslararası Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı
  Tarihler   17.10.2014 - 18.10.2014
  Yer   İstanbul Teknik Üniversitesi
  Konular   Siber Güvenlik ve Savunma
  Özet   7. Uluslar arası Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı (ISCTURKEY 2014) 17-18 Ekim 2014 tarihlerinde İstanbul’da yapılacaktır. Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı, düzenlendiği ilk yıldan beri ülkemizin bu alanlardaki bilimsel ve sektörel çalışmaların paylaşıldığı, üniversite-kamu-endüstri işbirliğinin geliştirildiği, kamunun bilgilendirildiği, eğitildiği, tüm bilim insanları, araştırmacılar ve sektörel uygulayıcılar arasında bilgi alışverişini sağlayan ülkemizde bu alandaki en önemli etkinliktir. Her ülke için önemli olan bilgi güvenliği ve kriptoloji kavramlarının, toplumun bireyleri tarafından özümsenmesine yardımcı olmak, ülkemizde bu alanda bilimsel bilgi birikiminin arttırılmasına katkılar sağlamak, kurumlar ve sektör arasındaki işbirliğini arttırmak bu konferansın temel hedefleri arasındadır. Uluslararası Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı’nın bu yılki ana teması "Siber Güvenlik ve Savunma" olarak belirlenmiştir. Konferans süresince; paneller, eğitimler ve davetli konuşmacıların görüşlerini belirteceği özel konulara ek olarak, seçkin araştırmacıların sunacağı bildirilerin konferansın daha verimli ve faydalı olmasına büyük katkılar sağlayacağı özellikle hedeflenen çıktılara ulaşılması beklenmektedir. Konferansın bildiriler kitabında yayınlanması için akademisyenler ve uygulayıcılar tarafından konferans düzenleme kuruluna iletilecek olan bildiriler, alanında uzman en az üç hakemin görüşlerine başvurularak değerlendirilecektir. Hakem raporları dikkate alınarak, uygun bulunan bildiriler sözlü veya poster sunumu için seçilerek bildiriler kitabında basılacaktır. Konferansın kişisel, kurumsal, ulusal ve uluslararası bilgi güvenliğinin sağlanmasına katkılar sağlamasını diler, siz değerli katılımcıları, akademisyenleri ve sektör temsilcilerini bu konferansa katkılar vermeye davet ediyoruz.
  Web   http://www.iscturkey.org/
  İletişim   iscturkey@gazi.edu.tr
  Alan   Cryptography and Information Security
    ekleyen admin | eklemezamanı 17.04.2014_21:06
Conference ICCESEN 2014 - International Conference on Computational and Experimental Science and Engineering
  Tarihler   25.10.2014 - 29.10.2014
  Yer   Kemer, Antalya
  Konular   Physical Science and Technology, Mathematical science and applications, Energy and applications, Earth Science and Application, Engineering Science and application, Material Science and application
  Özet   We are pleased to invite you to participate to the “International Conference on Computational and Experimental Science and Engineering (ICCESEN 2014)”. The conference will provide excellent international forum for sharing knowledge and expertise of the student, researchers and also industry. This international conference covers highlights about new results in the wide spectrum of categories from science and engineering in theory, methods and applications. The participants will have the opportunity to take part in the presentation of plenary lectures, contributed papers of both oral and poster session types, and of their scientific discussions. Our target sections are mathematical science and applications, energy and applications, environmental science and applications, material science and applications, nuclear science and technology, biological and medical science and applications, physical science and applications, chemical science and applications, earth science and applicationsdealing with all fundamental, computational and applied aspects. Each topic will be presented in a different streams and sessions.
  Web   http://www.iccesen.org/
  İletişim   Prof.Dr. Iskender AKKURT : iskenderakkurt@iccesen.org, iccesen@gmail.com
  Alan   Other
    ekleyen admin | eklemezamanı 25.04.2014_23:14
Conference ICRAPAM 2014 - International Conference on Recent Advances in Pure and Applied Mathematics
  Tarihler   06.11.2014 - 09.11.2014
  Yer   Antalya
  Konular   Pure and Applied Mathematics and their possible advanced applications in real life.
  Özet   We are pleased to invite you to participate International Conference on Recent Advances in Pure and Applied Mathematics (ICRAPAM 2014) which will be held in Club Sera Hotel, Antalya, TURKEY, 6-9 November, 2014.Antalya is a city on the Mediterranean coast of southwesternTurkey. It is the biggest international sea resort, located on the Turkish Riviera. International Conference on Recent Advances in Pure and Applied Mathematics (ICRAPAM 2014) is an international forum for mathematicians, scientists and engineers to present their latest research and development results in all areas of Pure and Applied Mathematics and their possible advanced applications in real life. The Conference has a distinguished Organizing Committee and Scientific Committee with extensive academic qualifications, ensuring that the conference maintains high scientific standards and has a broad international coverage. All the papers are subject to rigorous peer-review by at least two members of scientific committee or additional reviewers. The Scientific committee members are composed of international experts in various disciplines. The technical program will consist of keynote speakers by eminent specialists, oral presentation of the contributed papers and posters of the work-in-progress. Full versions of the accepted abstracts will be published in the journals listed on the conference website.
  Web   http://www.icrapam.org/
  İletişim   icrapam@icrapam.org
  Alan   General Mathematical Research
    ekleyen admin | eklemezamanı 21.04.2014_17:24