İLANLAR

Academic Position Call for Assistant Professor Position at Boğaziçi University
  Announcement Date   03.10.2019
  Details   The Department of Mathematics at Boğaziçi University invites applications for full time faculty positions at the level of assistant professor. Due to the nature of the position, applicants are required to hold a Turkish citizenship. We are looking for candidates with an enthusiasm for both research and teaching. Department members are expected to supervise undergraduate and graduate students, as well as to assume some administrative responsibilities. Post-doc experience is required. The call is open to applications from all areas of mathematics; we encourage those who work in applied mathematics. Applicants should submit - an up-to-date curriculum vitae including a complete list of publications, - a research statement summarizing past research and elaborating on future plans, - a statement of teaching experience and philosophy, - three recommendation letters by e-mail to math.recruitment@boun.edu.tr Applications received by November 15, 2019 will receive full consideration. Applications will be accepted until positions are filled.
  İletişim   math.recruitment@boun.edu.tr
   
  | ekleyen admin | eklemezamanı 03.10.2019_13:10
Wanted! Research assistants
  Announcement Date   25.09.2019
  Details   The Institute of Applied Geometry (www.ag.jku.at) at Johannes Kepler University, Linz/Austria, is looking for research assistants Ph.D. stu- dents or postdocs (fixed-term contracts for up to 3 years). Candidates with a strong background in at least one of the fields of Geometric Modeling and Numerical Analysis are encouraged to apply. Expertise on Isogeometric Analysis is particularly welcome. A master-equivalent degree or a Ph.D. degree in mathematics, computer science, or a closely related field is required. The working language is English. For more information contact Professor Bert Juttler, preferably by email: bert.juettler@jku.at
  İletişim   bert.juettler@jku.at
   
  | ekleyen admin | eklemezamanı 25.09.2019_20:09
TÜBİTAK 1001 Araştırma Projesi Kapsamında Yüksek Lisans Öğrencisi ve Doktora Sonrası Araştırmacı Alınacaktır
  Announcement Date   24.09.2019
  Details   Kombinatoryel Tasarım Problemleri: Bu projede, ortogonal diziler (orthogonal arrays) başta olmak üzere ilgili kombinatoryel yapılar olan Latin kareleri (Latin squares) ve dengeli tamamlanmamış blok tasarımlar (balanced incomplete block designs) ile ilgili varlık problemleri, sayma algoritmaları, sınıflandırma ve karakterizasyon problemlerinin ele alınması ve bu yapıların uygulamalarının araştırılması hedeflenmektedir. Proje Süresi: 36 ay Proje Yürütücüsü ve Araştırmacısı: Doç. Dr. Fatih Demirkale (Yıldız Teknik Üniversitesi), Doç. Dr. Oktay Ölmez (Ankara Üniversitesi) Başvuru Koşulları: (Adaylar başvurularını 15 Ekim 2019 tarihine kadar yapabilirler.) Doktora Sonrası Araştırma Bursiyeri: Araştırmacının kambinatoryel tasarım kuramı, kombinatoryel algoritmalar, graf teori, kodlama kuramı ve şifreleme alanlarının en az birinde tecrübeli olması beklenmektedir. C/C++ programlama dillerinde bilgili olunması tercih nedenidir. Ayrıca, TÜBİTAK tarafından belirlenen bursiyer koşullarının sağlanması gerekmektedir. İlgilenen araştırmacılar, özgeçmişleri ile fatihd@yildiz.edu.tr adresine başvurabilir. Destek 36 Ay x 4500 TL/Ay olarak belirlenmiştir. Yüksek Lisans Bursiyeri: Öğrencinin Matematik veya ilgili bir bölümden lisans derecesine sahip olması ve Yüksek Lisans tezini Kombinatorik alanında bir konu üzerinde tamamlaması beklenilmektedir. Bir programlama dilinde bilgili olunması tercih nedenidir. TÜBİTAK tarafından belirlenen bursiyer koşullarınısağlaması gerekmektedir. Bu şartları sağlayan adaylar, özgeçmişleri ve transkriptleri ile fatihd@yildiz.edu.tr adresine başvurabilir. Destek 24 Ay x 3000 TL/Ay olarak belirlenmiştir.
  İletişim   fatihd@yildiz.edu.tr
   
  | ekleyen admin | eklemezamanı 24.09.2019_16:09
Scholarship TMD ADV Burs Başvuruları
  Announcement Date   20.09.2019
  Details   Türk Matematik Derneği (TMD) Yönetim Kurulu (YK), Aydın Doğan Vakfı (ADV) ile 2019 yılında imzalanılan protokol kapsamında, her yıl bir kadın matematikçi lisansüstü öğrencisine burs verecektir. Bu burs 2019-2020 Akademik Yılı için on ay boyunca ayda 1200 TL olarak tespit edilmiştir. TMD Burs Komitesi tarafından başvurular arasından bir seçim yapılarak ADV Yönetim Kuruluna bir liste önerilecektir. Komite ve Kurulun ortak kararı ile burs verilecek kişi seçilecektir. Bu yeni burs için başvuru süreci başlamıştır. Başvuru son tarihi 15 Kasım 2019’dur. Başvuru ile ilgili detaylara http://tmd.org.tr/ADVburs/ adresinden ulaşılabilir.
  Web   http://tmd.org.tr/ADVburs/
  İletişim   tmd@tmd.org.tr
   
  | ekleyen admin | eklemezamanı 20.09.2019_12:09
Postdoc Position Postdoctoral Research Associate Position
  Announcement Date   19.09.2019
  Details   Department of Health Informatics & Data Science, Loyola University Chicago'da çalışmak üzere doktora sonrası araştırmacı aranmaktadır. Çalışma konuları, istatistik ve makina öğrenmesi alanında metot geliştirme ve bu modellerin tip alanına uygulamarını kapsıyor. İlgilenen adaylar aşağıdaki linkten daha fazla bilgi edinebilirler. http://www.careers.luc.edu/postings/12289
  Web   http://www.careers.luc.edu/postings/12289
   
  | ekleyen admin | eklemezamanı 19.09.2019_19:09
Scholarship TMD Burs Başvuruları
  Announcement Date   17.09.2019
  Details   Türk Matematik Derneği'nin verdiği Tosun Terzioğlu, Nazım Terzioğlu, Cahit Arf ve Gündüz İkeda, burs başvuruları başlamıştır. Burs yönetmeliği ve burs başvuru formu http://tmd.org.tr/burslar/ adresindedir. Son başvuru tarihi 15 Kasım 2019'dur.
  Web   http://tmd.org.tr/burslar/
  İletişim   tmd@tmd.org.tr
   
  | ekleyen admin | eklemezamanı 17.09.2019_17:09
Graduate Application Berlin Mathematical School doktora başvuruları
  Announcement Date   11.09.2019
  Details   Berlin Mathematical School doktora ve burs başvuruları 15 Eylül'de başlıyor. Son gün 1 Aralık 2019.
  Web   https://www.math-berlin.de/application
  İletişim   Kıvanç Ersoy: ersoykivanc@gmail.com
   
  | ekleyen admin | eklemezamanı 11.09.2019_09:09
Scholarship TÜBİTAK 1001 Bursiyer İlanı
  Announcement Date   09.09.2019
  Details   We are looking for suitable candidates to fill two grants of the project ''Mathematical modelling of seasonal dynamics of infectious diseases and the seasonal exacerbation of bacterial meningitis in Turkey'' supported by a TUBITAK-1001 program. A Master grant and a Post-doc grant is available. The interested candidates can email their recent CV with a motivation letter to Dr. Meltem Gölgeli (mgolgeli@etu.edu.tr).
  İletişim   Dr. Meltem Gölgeli: mgolgeli@etu.edu.tr
   
  | ekleyen admin | eklemezamanı 09.09.2019_14:09
Postdoc Position Postdoc positions at MPI Leipzig
  Announcement Date   05.09.2019
  Details   The Nonlinear Algebra Group at MPI Leipzig welcomes applications by outstanding candidates for its postdoctoral fellows program. Early applications are encouraged. Files are reviewed as they arrive. Selected applicants will be e-interviewed in November and December. See https://www.mathjobs.org/jobs/jobs/14404 and https://www.mathjobs.org/jobs/jobs/14148
  Web   https://www.mathjobs.org/jobs/jobs/14404
  İletişim   Bernd Sturmfels: bernd@berkeley.edu
   
  | ekleyen admin | eklemezamanı 05.09.2019_23:09
Academic Position İstanbul Ticaret Üniversitesi Matematik Bölümü Dr. Öğretim Üyesi İlanı
  Announcement Date   05.09.2019
  Details   Matematik veya Matematik Mühendisliği lisans mezunu olmak, Matematik alanında yüksek lisans mezunu olmak, Matematik veya Uygulamalı Matematik alanında doktorasını tamamlamış olmak, Alanında seçkin uluslararası dergilerde yayın yapmış olmak.
  Web   https://www.ilan.gov.tr/detay-personel-alimi-akademik-kadro-ve-egitim-ilanlari-akademik-personel-alimlari-istanbul-ticaret-universitesi-16-ogretim-uyesi-alim-ilani-684049.html?searchText=
   
  | ekleyen admin | eklemezamanı 05.09.2019_22:09