İLANLAR

Scholarship Türk Matematik Derneği Bursları
  Announcement Date   13.10.2018
  Details   Türk Matematik Derneği (TMD) Yönetim Kurulu (YK), yayınları ve bağışlarla elde ettiği gelirle, geleceğin genç matematikçilerine destek olmak amacıyla CAHİT ARF, GÜNDÜZ İKEDA, TOSUN ve NAZIM TERZİOĞLU BURSU adlarıyla 4 matematik lisans öğrencisine verilecek olan burslar için başvuru süreci başlamıştır. 2018-19 öğretim yılı için 10 ay süreyle verilecek bursların miktarı aylık 300 TL dir. Başvuru belgeleri 23 Kasım 2018 Cuma gününe kadar TMD ye ulaştırılmalıdır. Sonuçlar Aralık ayı içinde TMD internet sayfasından duyurulacaktır.
  Web   http://tmd.org.tr/tmd-burs-basvurulari/
  İletişim   tmd@tmd.org.tr
   
  | ekleyen admin | eklemezamanı 13.10.2018_19:10
Graduate Application Toledo Üniversitesi Lisansüstü ve doktora öğrencileri arıyor
  Announcement Date   13.09.2018
  Details   University of Toledo, Department Mathematics and Statistics lisans üstü ve doktora öğrencileri arıyor. Ayrıca iyi öğrenciler için birkaç asistanlık kadrosu da mevcuttur.
  Web   http://math.utoledo.edu/for_grad_students.html
  İletişim   Sönmez Şahutoğlu: sonmezscv@gmail.com, Geoffrey Martin: geoffrey.martin@utoledo.edu
   
  | ekleyen admin | eklemezamanı 13.09.2018_14:09
Scholarship Scholarship for Master students
  Announcement Date   02.08.2018
  Details   In the framework of the project TUBITAK 1001 research project ‘Period integrals associated to Algebraic varieties’ (total budget 344.959TL, 03/2017- 03/2020) the following position will be available from October 2018: Master student 2200TL/month (12 months) You can participate to our workshop which will be held in IMBM from 27.07 until 30.07 to discuss details. You can find details of the workshop in turkmath's website. Research subjects: Transcendental algebraic geometry. Topology, complex analysis and geometry related to algebraic varieties. Monodromy groups. Discrete/arithmetic groups and representation theory. Galois covering and branching, degeneration of algebraic varieties. Topology of hyperplane arrangements, amoebas,braid groups. Hodge structure of the cohomology. Mirror symmetry conjecture (Fukaya category and derived category of coherent sheaves). Differential equations on the complex domain (Gel'fand-Kapranov-Zelevinski hypergeometric functions. Gauss-Manin systems: Picard-Fuchs eq.). We organize regular seminars every 3 weeks on Saturdays. The responsible persons give talks accessible to an audience with minimal prerequisites so that any desiring person may arrive at research level during one year or so. Last year the talks included following subjects: Gauss hypergeometric functions and their monodromy (algebraicity criteria), Introduction to toric geometry by W.Fulton (Chap. 1,2,3), Coherent sheaves, Zariski –van Kampen theorem on fundamental groups, Pochhammer hypergeometric functions and their applications to the mirror symmetry. Prof. Dr. Susumu Tanabé
  İletişim   tanabesusumu@hotmail.com
   
  | ekleyen admin | eklemezamanı 02.08.2018_10:08
Grant preply.com'dan 3500 Dolar Ödüllü Makale Yarışması
  Announcement Date   19.06.2018
  Details   Preply, çeşitli konularda (yabancı diller, bilim dalları, hobiler vb.) online ve yerel uluslararası profesyonel eğitmenlere ulaşmayı sağlayan bir ders platformudur. Preply, her yıl bir makale yarışması düzenliyor ve neticesinde birinci, ikinci ve üçüncüye eğitim bursu veriyor. Bu yarışmanın bu sene üçüncüsü yapılıyor ve kayıtlar başladı!
Yarışma hakkında:
PREPLY bugünün global toplumunda çok dilli olmanın başarıya giden yol olduğuna inanıyor. Bu sebeple çok dilli olmanın ve online eğitimin özellikle bir sonraki nesil için önemine farkındalık yaratmak amacıyla, makale yarışması kazananlarını toplamda 3500 $ (Amerikan doları) değerinde burs ile ödüllendirecek. İlk üç dereceye giren makaleler ödüllendirecektir. Birinci sırayı alan makale 2000 $ (Amerikan doları), ikinci 1000 $ (Amerikan doları) ve üçüncü sırayı alan makale 500 $ (Amerikan doları) kazanacaktır. Kazanılan burslar sadece eğitim harcamalarında kullanılabilir.
Kazanan makaleler Preply.com üzerinde gerçekleşecek olan açık oylama ile belirlenecektir. Yarışma 16-35 yaş arası lise, üniversite ve doktora öğrencilerinin katılımına açıktır.
Yarışmaya katılabilmek için:
Makaleler İngilizce ve en fazla 500 kelime olmalıdır. Makalenin konusu, ''The importance of multilingualism to personal and professional development''. Her bir makale ''online education'', ''multilingualism'' ve ''professional development'' kelimelerini içermelidir. Her bir makale katılımcının ismi ve eğitim gördüğü kurumun adını içermelidir. Yarışmaya katılan makaleler adresinde 15 Mayıs 2018- 29 Haziran 2018 tarihleri arası oylamaya açık olacaktır. En çok oy alan 3 katılımcı kazanan olarak açıklanacaktır.
Makale gönderim başlangıç tarihi: 15 Mayıs 2018
Makale gönderim bitiş tarihi: 29 Haziran 2018
Yönerge: https://www.ab-ilan.com/wp-content/uploads/2018/05/PREPLY-makale-burs.pdf
  Web   https://preply.com/tr/scholarships
  İletişim   Mustafa Ali SIVISOGLU: mustafa.s@preply.org
   
  | ekleyen admin | eklemezamanı 19.06.2018_10:06
Scholarship Scholarship for a Master student
  Announcement Date   01.06.2018
  Details   In the framework of the project TUBITAK 1001 research project ‘Period integrals associated to Algebraic varieties’ (total budget 344.959TL, 03/2017- 03/2020) the following position will be available from October 2018: Master student 2200TL/month (12 months) Persons who get interested in this project (see the attached file for the description of the research plan) are invited to contact me. The entrance examination to the master course at the Department of Mathematics GSÜ will take place on 18.06. http://fbe.gsu.edu.tr/tr/basvuru/yuksek-lisans-programlari. Araştırma konuları : Transcendental algebraic geometry. Cebirsel variyetelerin topolojisi, İlgili karmaşık analiz ve geometri. Monodromy groups. Discrete/arithmetic groups and representation theory. Galois covering and branching, degeneration of algebraic varieties. Topology of hyperplane arrangements, amoebas, Braid groups. Hodge structure of the cohomology. Mirror symmetry conjecture (Fukaya category and derived category of coherent sheaves). Differential equations on the complex domain (Gel'fand-Kapranov-Zelevinski hypergeometric functions. Gauss-Manin systems: Picard-Fuchs eq.). We organize regular seminars every 3 weeks on Saturdays. The persons in charge give talks accessible to an audience with minimal prerequisites so that any desiring person may arrive at research level during one year or so. Last year the talks included following subjects: Gauss hypergeometric functions and their monodromy group (algebraicity criteria), Introduction to toric geometry by W.Fulton (Chap. 1,2), Coherent sheaves (after lectures by R.Vakil 'FOUNDATIONS OF ALGEBRAIC GEOMETRY'), Zariski –van Kampen theorem on fundamental groups, Pochhammer hypergeometric functions and their applications to the mirror symmetry.
  İletişim   Prof. Dr. Susumu Tanabé : tanabesusumu@hotmail.com
   
  | ekleyen admin | eklemezamanı 01.06.2018_14:06
Graduate Application ODTÜ Uygulamalı Matematik Enstitüsü Lisansüstü Başvurları
  Announcement Date   22.05.2018
  Details   ODTÜ Uygulamalı Matematik Enstitüsü 2018-2019 akademik yılı için yüksek lisans ve doktora programı başvuruları devam etmektedir. Son başvuru tarihi 21 Haziran’dır.
  Web   http://iam.metu.edu.tr/application-and-admission
   
  | ekleyen ume | eklemezamanı 22.05.2018_11:05
Academic Position TED Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Matematik Bölümü’ne Doktor Öğretim Üyesi veya Doçent kadrosunda öğretim üyesi alınacaktır
  Announcement Date   21.05.2018
  Details   Adayların Matematik, İstatistik veya Bilgisayar Mühendisliği alanlarında doktora yapmış ya da doktora çalışmalarını en geç Temmuz 2018 tarihinde tamamlayacak olmaları, R ve/veya python gibi veri bilimi ve hesaplamalı istatistik alanlarında sıklıkla kullanılan dillerden en az bir tanesine hakim olmaları, bağımsız araştırma yapabilme ve yüksek nitelikli İngilizce ders verebilme becerilerine sahip olmaları gerekmektedir.
  Web   https://math.tedu.edu.tr/tr/math/gundem/duyurular/matematik-bolumu-yardimci-docent/docent-kadrosu-ilani
  İletişim   utku.turkmen@tedu.edu.tr
   
  | ekleyen admin | eklemezamanı 21.05.2018_09:05
Academic Position TED Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Matematik Bölümü’ne Doçent kadrolu öğretim üyesi (bölüm başkanı) alınacaktır.
  Announcement Date   21.05.2018
  Details   Adayların Matematik alanında doktora yapmış olmaları, Doçent unvanını Matematik alanında almış olmaları ve yüksek nitelikli İngilizce ders verebilme becerisine sahip olmaları gerekmektedir.
  Web   https://math.tedu.edu.tr/tr/math/gundem/duyurular/fen-edebiyat-fakultesi-matematik-bolumu-docent-kadrosu-ilani
  İletişim   jobs@tedu.edu.tr
   
  | ekleyen admin | eklemezamanı 21.05.2018_09:05
1 PhD Contract in Dynamic Control
  Announcement Date   06.04.2018
  Details   The Department of Mathematics of Universidad Autónoma de Madrid, Spain, offers 1 PhD Contract to carry out mathematical and computational research in Partial Differential Equations and their control, with excellent facilities, within a worldwide academic, research and technological network. This position is funded by the European Research Council (ERC) Advanced Grant “DYCON – Dynamic Control”, led by Enrique Zuazua. Research activities will be focused in some of the priority lines of the project (http://cmc.deusto.es/work-packages/), that will be identified accordingly to the candidate’s profile.
  Web   https://www.euraxess.es/jobs/294190
   
  | ekleyen admin | eklemezamanı 06.04.2018_15:04
Diferansiyel Geometri alanında Tübitak Projesi için Doktora Öğrencisi
  Announcement Date   01.03.2018
  Details   Şubat 2018 itibariyle kabul edilmiş, Tübitak (3501) Projesi 3 yıl için doktora öğrencisi/bursiyeri istihdam edebilmektedir. Özgeçmiş, dil puanı, varsa yayın ve tezleri de içerecek başvurular oesen@gtu.edu.tr, serkan.sutlu@isikun.edu.tr adreslerinden birine yapılabilir. Proje, diferansiyel geometri, katmanlar teorisi, Lie grubu, Lie cebiri, ve geometrik mekanik disiplinleri ara kesitindedir. Proje, Gebze Teknik Üniversitesi Matematik Bölümünde yürütülecektir.
Oğul Esen
  İletişim   oesen@gtu.edu.tr, serkan.sutlu@isikun.edu.tr
   
  | ekleyen admin | eklemezamanı 01.03.2018_11:03