turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


30 Nisan 2015, 16:00


Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Logarithmic capacity and rational lemniscates

Stamatis Pouliasis
Sabancı University, Türkiye

First we shall present some basic facts about logarithmic capacity, analytic capacity and Green function in the complex plane. Motivated by considerations related to the semi-additivity property of analytic capacity, we will study the lemniscates of good rational functions. We will prove a reflection principle for the harmonic measure of rational lemniscates and we will give estimates for their capacity and the capacity of their components. This is joint work with Thomas Ransford.
Analiz İngilizce
106, Bomonti campus, MSGSU

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2020 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır