turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


30 Nisan 2015, 13:00


Fatih Üniversitesi Kod, Şifreleme ve Kombinatorik Seminerleri

Lifts of Self-dual Codes

Refia Aksoy
Fatih Üniversitesi, Türkiye

In this work, lifts of the binary self-dual codes to the ring family of $% R_{k}$ by using basic tools of linear algebra are described. By applying method to the extremal binary self-dual $[14,7,4]$ code in the specific case of $R_{2}$ , a family of self-dual codes over $R_{k}$ of length $14$ are constructed. As Gray images of these codes $[56,28,10]$ binary self-dual codes are obtained. Ten extremal binary self-dual $[58,29,10]$ codes with new weight enumerators are found as extensions of these codes. Magma package has been used to construct these codes.
Şifreleme ve Bilgi Güvenliği İngilizce
Fatih Üniversitesi, Matematik Bölümü, A-Blok, A-324
Ek Dosya

apasa 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2020 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır