turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


27 Mart 2015, 15:00


Galatasaray Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

A generalization of Okubo type differential equations and flat structures

Jiro Sekiguchi
Tokyo University of Agriculture and Technology, Japonya

Flat structures are formulated by K. Saito in the course of the study of moduli spaces of isolated singularities. The purpose of this talk is to introduce the notion of flat structures without potentials, formulate one of generalisations of ordinary differential equations of Okubo type to several variables case and give examples of potential vector fields related with algebraic solutions of Painleve VI, free divisors arising from 1-parameter deformations of singularities on plane curves and discriminants of complex reflection groups. This is a joint work with M. Kato and T. Mano of University of Ryukyus.
Diferansiyel Denklemler İngilizce
FEF 10

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2020 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır