turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


27 Mart 2015, 14:30


İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Matematik Bölümü Seminerleri

Finite-dimensional Long-time Behavior of Dynamical Systems Generated by Nonlinear Evolution Equations

Varga Kalantarov
Koç University, Türkiye

In this talk I am planning to discuss the problem of characterization of finite-dimensional long-time behavior of dynamical systems generated by initial boundary value problems for nonlinear strongly damped wave equation, Navier – Stokes –Voight equations, Brinkman-Forchheimer equations and related systems. It will be shown that the long time behavior of solutions to these problems can be uniquely determined by finite number of determining modes.
Dinamik Sistemler İngilizce
Math 122 (Department of Mathematics, IYTE)

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2020 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır