turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


27 Mart 2015, 15:40


İstanbul Analiz Seminerleri

A new class of real analytic Fréchet algebras

Mark G. Lawrence
Nazarbayev University, Kazakistan

We show that there are function algebras on $\mathbb{C}$, closed under the topology of uniform convergence on compacta, containing the entire holomorphic functions as a proper subalgebra, such that every function in the algebra is real analytic, with infinite radius of convergence. This construction lifts to $\mathbb{C}^n$, to some Stein spaces, and to some CR manifolds, the last if interpreted properly. Generators and ideal structure are examined. We show that functions in these algebras of low order of growth must be holomorphic.
Analiz İngilizce
Sabancı University, Karaköy Communication Center, Bankalar Caddesi 2, Karaköy

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2020 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır