turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


25 Mart 2015, 15:30


İstanbul Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Yalınkat fonksiyonlara genel bir bakış

Yaşar Polatoğlu
İstanbul Kültür Üniversitesi, Türkiye

Birim disc’de analitik ve injektif olan fonksiyonlara yalınkat fonksiyonlar denir. Bu fonksiyonlar 1907’de ilk defa Koebe tarafından incelenmiş olup ilk esaslı neticeler kendisi tarafından verilmiş olup, daha sonra bu fonksiyonlar dönemin matematikçileri tarafından hararetle incelenmeye başlamış ve günümüze kadar devam etmiştir. Biz bu konuşmamızda söz konusu fonksiyonlar hakkında genel olarak incelenilen konulara ve bugünkü yalınkat fonksiyonlar hakkında yapılan incelemeleri ele alacağız.
Analiz Türkçe
Seminer Salonu

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2020 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır