turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


16 Haziran 2022, 15:30


Bilkent Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

On Some Problems of Additive Combinatorics

Ilya Shkredov
Steklov Mathematical Institute, Rusya

In our survey talk we will describe several problems from classical analysis, number theory, dynamical systems and additive combinatorics itself, where the methods of the latter science can be applied. Main topics are: linear equations in dense sets, quantitative versions of multiple recurrence, Kahane's problem on Banach algebra of functions with pointwise multiplication, the sum--product phenomenon and the Zaremba conjecture from the theory of the continued fractions.

NOT: To request the event link, please send a message to f.atay@bilkent.edu.tr

Kombinatorik İngilizce
Zoom

botan 15.06.2022

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır