turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


24 Mayıs 2022, 15:30


Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Matematik Topluluğu Seminerleri

Bianchi ${VI}_0$ Universe with Magnetized Strange Quark Matter in $f (R,T)$ Theory

Sinem Kalkan
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Türkiye

This study discusses $f(R,T)$ theory, one of the alternative theories. It then studies magnetized strange quark matter in the universe model Bianchi ${VI}_0$, homogeneous and anisotropic. Afterwards, it has determined whether the energy conditions are provided by using the deceleration parameter while obtaining the solutions. Moreover, the evolution of the cosmic universe is examined with the help of graphics and tables.

Uygulamalı Matematik Türkçe
D-204 Nolu Derslik

comu 24.05.2022

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır