turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


24 Mayıs 2022, 15:00


Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Matematik Topluluğu Seminerleri

A New Method to Obtain PH-Helical Curves in $\mathbb{E}^{n+1}$

Mehmet Gümüş
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Türkiye

Helical curves are constructed by the property that their unit tangents make a constant angle with a chosen constant direction. There are relations between polynomial planar curves, helices and Pythagorean-hodograph or shortly PH-curves. The aim of this paper is to obtain a method which generates PH-curves and PH-helical curves from a planar curve in Euclidean Space $\mathbb{E}^{n+1}$. Furthermore, some examples are given in $\mathbb{ E}^{4}$ and $\mathbb{E}^{5}$ to explain the method neatly.

Geometri Türkçe
D-204 Nolu Derslik

comu 24.05.2022

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır