turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


24 Mayıs 2022, 14:30


Feza Gürsey Fizik ve Matematik UAM FGC Yüksek Yapılar Seminerleri

An introduction to perverse schober

Tatsuki Kuwagaki
Kyoto University, Japonya

A perverse sheaf is the topological counterpart of a differential equation with (regular) singularities. A perverse schober is "a category-valued perverse sheaf". It consists of monodromy of categories and their behaviors around singularities. The notion of perverse schober quite naturally appears in many contexts e.g., mirror symmetry. In this talk, I'll give an introduction to a very elementary part of perverse schober and related topics.


NOT: Join Zoom Meeting https://boun-edu-tr.zoom.us/j/98348052373?pwd=SERka1dMV1U0U0xVdWdiY3pWR0lpdz09 Meeting ID: 983 4805 2373 Passcode: 553391

Genel Matematik Araştırmaları İngilizce
Zoom

fgc 14.05.2022

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır