turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


17 Mayıs 2022, 15:00


Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Matematik Topluluğu Seminerleri

Timelike V-Bertrand Curves in Minkowski 3-Space $E_1^3$

Burhan Bilgin
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Türkiye

In this study, the timelike V-Bertrand curve, a new type of Bertrand curve in Minkowski 3-Space  $E_1^3$, is characterized. Based on the timelike V-Bertrand curve, the properties of the timelike $T$, $N$, and $B$ Bertrand curves are obtained. From the timelike V-Bertrand curve, $f$-Bertrand curves and Bertrand surfaces are defined. We support the existence of these new curves and surfaces with examples. Finally, we discuss the results for further research.

Geometri Türkçe
D-204 Nolu Derslik

comu 17.05.2022

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır