turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


17 Mayıs 2022, 14:00


Bahçeşehir Üniversitesi Analiz ve Uygulamalı Matematik Seminerleri

Weighted Hardy inequality on topological measure spaces

Kairat Mynbaev
Kazakh-British Technical University, Almaty, Kazakhstan, Kazakistan

The talk is about a multidimensional Hardy operator in weighted Lebesgue spaces. We describe the history of the subject, with emphasis on the recent results by Prokhorov, Stepanov and Ushakova (2018), Ruzhansky and Yessirkegenov (2019), Ruzhansky and Verma (2021) and Sinnamon (2022). We explain why the transition from one dimension to many dimensions took so long and what tools have been used by different authors. Then we report new results and share plans for future research.

Analiz İngilizce
https://us02web.zoom.us/j/6678270445?pwd=SFNmQUIvT0tRaHlDaVYrN3l5bzJVQT09
Ek Dosya
İlgili Web Bağlantısı

bsehir 12.05.2022

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır