turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


18 Mayıs 2022, 14:00


İstanbul Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

4 Boyutlu Manifoldlar

Mustafa Topkara
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Türkiye

 Daha düşük boyutlardan farklı olarak 4 boyutlu topolojik manifoldların yapıları, üzerlerinde tanımlanabilecek tek bir diferansiyel yapıyı belirlemez. Bu konuşmada 4 boyutlu manifoldların topolojik ve türevlenebilir kategorilerde sınıflandırma probleminden bahsedeceğiz ve bu sırada 4 boyutlu manifold inşa etmek için kullanılan çeşitli yöntemlere değineceğiz.


NOT: Seminer Zoom Programı üzerinden online yapılacaktır. Katılmak isteyenlerin katılım bilgilerini alabilmeleri için "huseyinuysal@istanbul.edu.tr" adresine mail atmaları gerekmektedir.

Matematik Türkçe
Zoom

iu 16.05.2022

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır