turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


18 Mayıs 2022, 15:00


Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Matematik Bölümü Genel Seminerleri

Weakly equivariant classification of small covers over a product of simplices

Aslı Güçlükan İlhan
Dokuz Eylül Üniversitesi, Türkiye

A small cover over an n-dimensional simple convex polytope P is a smooth closed manifold with a locally standard $\mathbb{Z}_2^n$-action whose orbit space can be identified with P. Small covers over P can be classified using characteristic functions from the set of facets of P to $\mathbb{Z}_2^n$. In this talk, we give a weakly $\mathbb{Z}_2^n$-equivariant classification of small covers over a product of simplices in terms of associated digraphs. This is a joint work with S. Kaan Gürbüzer.

Cebirsel Topoloji İngilizce
Microsoft Teams

msgu2 15.05.2022

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır