turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


17 Mayıs 2022, 15:00


Feza Gürsey Fizik ve Matematik UAM FGC-IPM-HRI Sayılar Teorisi Seminerleri

A Modular Equation of Degree 61

Hamza Yeşilyurt
Bilkent Üniversitesi, Türkiye

A modular equation of degree n is an equation that relates classical theta functions with arguments $q$ and $q^n$. The theory of modular equations started with the works of Landen, Jacobi and Legendre.
The theory gained popularity again with enormous contributions made by Ramanujan. In this talk, we will give a brief introduction to the theory of modular equations and then obtain a new  modular equation of degree $61$ by using a generalization of a  theta function identity due to David M. Bressoud.  

This is a joint work with Ahmet Güloğlu.
 


NOT: Zoom link: https://us06web.zoom.us/j/87212146791?pwd=d0pmbVZJanpDV0NERWNLbklEV2NqUT09 Meeting ID: 872 1214 6791 Passcode: 362880

Sayılar Teorisi İngilizce
Zoom

fgc 16.05.2022

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır