turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


27 Nisan 2022, 15:00


Marmara Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Suborbital Graphs and Regular Maps

Nazlı Yazıcı Gözütok
Marmara Üniversitesi, Türkiye

In this talk, notions of suborbital graphs and regular maps are presented. The connection between a graph and a regular map is introduced. First we present the results regarding the suborbital graphs for the normalizer $\Gamma_B (N)$ of $\Gamma_0 (N)$ in $PSL(2,\mathbb{R})$, where the normalizer is a triangle group. Then the regular maps corresponding to the subgroups $Γ_0 (N)$ of the modular group is investigated. The method given in this talk consists of finding an appropriate chain of subgroups of $\Gamma_B (N)$, and relating these subgroups with the structure of the associated regular maps.

Grup Teorisi Türkçe
Marmara Üniversitesi Matematik Bölümü, GZFA012

admin 25.04.2022

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır