turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


27 Nisan 2022, 16:00


Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Matematik Bölümü Genel Seminerleri

Green fields

Nadia Romero
Universidad de Guanajuato, Meksika

Green fields were discovered by Serge Bouc in 2019. To be precise, the terminology was introduced at the very end of his paper Relative B-groups, published in 2019. A Green field is a commutative Green biset functor with no non-trivial ideals. In this talk I will present some properties of a Green field and examples of known Green biset functors which are Green fields. This is a joint work with Serge Bouc.

Cebir İngilizce
Microsoft Teams

msgu2 24.04.2022

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır