turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


27 Nisan 2022, 14:00


İstanbul Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Lie ideals and higher commutators of unital algebras

M. Pınar Eroğlu
Dokuz Eylül Üniversitesi, Türkiye

A general result on Lie ideals due to Herstein I.N. states that if A is a noncommutative simple algebra over a field of characteristic not 2, then the only higher commutators of A are A and [A,A]. For a more general approach, the question that arises naturally is: Which assumptions should be required to obtain a result similar to the above observation in the case where A is an arbitrary unital algebra? In this talk, we characterize higher commutators of unital algebras discussing the question above.


NOT: Seminer Zoom Programı üzerinden online yapılacaktır. Katılmak isteyenlerin katılım bilgilerini alabilmeleri için "huseyinuysal@istanbul.edu.tr" adresine mail atmaları gerekmektedir.

Matematik Türkçe
Zoom

iu 25.04.2022

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır