turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


26 Nisan 2022, 14:30


Feza Gürsey Fizik ve Matematik UAM FGC Yüksek Yapılar Seminerleri

Adjoining roots to ring spectra and algebraic $K$-theory

Haldun Özgür Bayındır
City University of London, Birleşik Krallık

The category of spectra captures an important part of the complexity of topological spaces while providing generalizations of many important notions in homological algebra. In this work, we develop a new method to adjoin roots to ring spectra and show that this process results in interesting splittings in algebraic $K$-theory. In the first part of my talk, I will provide motivation for algebraic $K$-theory and highly structured ring spectra. After this, I will discuss trace methods, a program that provides computational tools for algebraic $K$-theory, and introduce our results.
This is a joint work in progress with Tasos Moulinos and Christian Ausoni.


NOT: Join Zoom Meeting https://boun-edu-tr.zoom.us/j/92125106278?pwd=VnlENXFVOVViK1V0VXNieC9VbHlDUT09 Meeting ID: 921 2510 6278 Passcode: 144149

Genel Matematik Araştırmaları İngilizce
Zoom

fgc 24.04.2022

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır