turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


26 Nisan 2022, 14:00


Bahçeşehir Üniversitesi Analiz ve Uygulamalı Matematik Seminerleri

Universality principles for random polynomials

Turgay Bayraktar
Sabanci University, Istanbul, Turkey, Türkiye

In this talk, I will present several universality principles concerned with zero distribution of random polynomials. In one direction, universality phenomenon indicates that under natural assumptions, asymptotic distribution of (appropriately normalized) zeros of random polynomials is independent of the choice of probability law defined on random polynomials. Another form of universality is asymptotic normality of smooth linear statistics of zeros.

Analiz İngilizce
Zoom link: https://us02web.zoom.us/j/6678270445?pwd=SFNmQUIvT0tRaHlDaVYrN3l5bzJVQT09, Conference ID: 667 827 0445, Access code: 1
Ek Dosya
İlgili Web Bağlantısı

bsehir 21.04.2022

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır