turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


28 Mart 2022, 15:00


LPA Türkiye Grubu Seminerleri

Graphs, Simplicial Complexes and Polynomial Rings

Alper Ülker
İstanbul Kültür Üniversitesi, Türkiye

In recent years, the algebraic combinatorics has been developed many technics to solve problems related to commutative algebra by using com- binatorial structures such as graphs and complexes. The edge ideals of graphs and The Stanley-Reisner rings which connect a graph or a simplicial complex to a polynomial ring will be introduced. The algebraic invariants of simplicial complexes arising from graphs will be studied.

NOT: https://ozyegin-edu-tr.zoom.us/j/98440003703?pwd=YndtVktXQXlXYmNONXVFRE1VRld0UT09 Meeting ID: 984 4000 3703 Passcode: 628044

Cebir İngilizce
Zoom
İlgili Web Bağlantısı

lpatg 23.03.2022

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır