turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


21 Mart 2022, 14:00


İstanbul Matematiksel Bilimler Merkezi Seminerleri

Factorization Theorems of Backward Shifts and Nuclear Maps

Asuman Güven Aksoy
Claremont McKenna College, Amerika Birleşik Devletleri

The theory of compact linear operators between Banach spaces has a classical core and is familiar to many. Perhaps lesser known is the factorization of compact maps through a closed subspace of c0 [2]. This factorization theorem has a number of important connections and consequences analogous to how the ideals of continuous linear operators factoring compactly through lp-spaces (1 ≤ p < ∞ ) (see [1] and the references therein). In this talk, even though hypercyclic operators are not compact, we consider operator ideals generated by hypercyclic backward weighted shifts and examine their factorization properties.

Analiz İngilizce
IMBM at Boğaziçi University, South Campus

admin 21.03.2022

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır