turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


21 Mart 2022, 14:30


Yeditepe Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

On Reidemeister Torsion of Closed Stably Parallelizable Manifolds

Esma Dirican Erdal
Yeditepe University, Türkiye

Let $M$ be a closed orientable $(n-2)$-connected $2n$-dimensional stably parallelizable manifold. Such an  $M$ admits a  connected sum  decomposition into simpler submanifolds. In this talk, by using such  decompositions, we will give multiplicative gluing formulas that express the Reidemeister torsion of $M$ with untwisted real coefficients in terms of Reidemeister torsions of its building blocks. This is a joint work with Yaşar Sözen.


NOT: Meeting ID: 889 3945 0567 Passcode: 7tpSeminar

Matematik İngilizce
Zoom

7tepe 21.03.2022

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır