turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


22 Mart 2022, 17:00


Ters Problem Seminerleri

A complex analytic approach to inverse spectral problems

Burak Hatinoğlu
UC Santa Cruz, Amerika Birleşik Devletleri

In this talk we will consider the Schroedinger operator on a finite interval with an $L^1$-potential. Borg's two spectra theorem says that the potential can be uniquely recovered from two spectra. By another classical result of Marchenko, the potential can be uniquely recovered from the spectral measure or Weyl $m$-function. After a brief review of inverse spectral theory of one dimensional Schroedinger operators, we will discuss the following mixed spectral problem as a complex analysis problem: Can one spectrum together with subsets of another spectrum and morning constants uniquely determine the potential?


NOT: Meeting ID: 941 9910 2026 Passcode: 290884

Diğer İngilizce
Zoom

soip 16.03.2022

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır