turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


22 Şubat 2022, 13:00


Bahçeşehir Üniversitesi Analiz ve Uygulamalı Matematik Seminerleri

Remainder term analysis for the higher-order Poincare inequality for vector fields

Durvudkhan Suragan
Nazarbayev University, Nur-Sultan, Kazakhstan, Kazakistan

Abstract: In this talk, we discuss remainder term representation formulae for the higher-order Poincare inequality for vector fields which imply short and direct proofs of the sharp (classical) Poincare inequalities. The obtained results directly imply sharp Poincare type inequalities for some vector fields satisfying Hormander’s condition, for example. As an application, we obtain a blow-up result for solutions to the Dirichlet initial-boundary value problem for the Baouendi-Grushin heat operator.

 

Uygulamalı Matematik İngilizce
Zoom link: https://us02web.zoom.us/j/6678270445?pwd=SFNmQUIvT0tRaHlDaVYrN3l5bzJVQT09, Conference ID: 667 827 0445, Access code: 1

bsehir 19.02.2022

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır