turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


31 Aralık 2021, 14:30


Boğaziçi Üniversitesi Diferansiyel Geometri Seminerleri

Chern - Weil Theory And Characteristic Classes 3

Erdem Şafak Öztürk
Spin Academy, Türkiye

Chern - Weil homomorphism computes topological invariants of vector bundles and principal bundles on a given C^{\infty}-manifold via connection forms and curvature forms representing de Rham cohomology classes of the manifold. Considering the concepts connection and curvature, the theory becomes a bridge between algebraic topology and differential geometry. 

In the third of the seminar series we will present algebra of the invariant polynomials, Chern-Weil homomorphism and Pontrjagin Classes.

References:

  1. Shigeyuki Morita - Geometry of differential forms.
  2. Loring W. Tu - Differential Geometry

NOT: Katılımı internet üzerinden yapmak isteyenler: Zoom bağlantısından erişim sağlayabilir. Şifre için organizatörlere kendinizi kısa bir tanıtımla birlikte e-posta atınız. E-posta: kalafg@gmail.com Gecikmeler için bekleyiniz veya bilgi için Tel/WA: +905452656380. 15-20dk rötarlı başlama sözkonusu olabilmektedir.

Geometri, Topoloji İngilizce
Boğaziçi Üniversitesi
İlgili Web Bağlantısı

adgs 01.01.2022

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır