turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


04 Ocak 2022, 14:30


Feza Gürsey Fizik ve Matematik UAM Seminerleri

Selberg's Central Limit Theorem

Fatma Çiçek
IIT Gandhinagar, Hindistan

Selberg's central limit theorem is an influential probabilistic result in analytic number theory which roughly states that the logarithm of the Riemann zeta-function $\zeta(s)$ on the half-line, that is $\Re s = \frac12$, has an approximate two-dimensional Gaussian distribution as $\Im s \to \infty$. We will carefully review the important ideas in the proof of Selberg's theorem and then will mention some variants of it. Towards the end of the talk, we will also see some of its applications.


NOT: Meeting ID: 922 2650 4686 Passcode: 645549 , (17:00 Tehran time). This talk is a part of the Number Theory Meeting is jointly organized by FGC and IPM.

Sayılar Teorisi İngilizce
Zoom
İlgili Web Bağlantısı

admin 28.12.2021

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır