turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


04 Ocak 2022, 16:00


Koç Üniversitesi Matematik Bölümü Genel Seminerleri

Modal analysis of linear elasticity equations in the incompressible limit

Önder Türk
Institute of Applied Mathematics, METU, Türkiye

A modal analysis approach for approximating the linear elasticity equations with the incompressibility constraint will be presented. The spectrum of the linear elasticity operator is approximated using an optimally convergent stabilized finite element method that is based on a variational multiscale approach. The convergence of the approximate solutions to the true ones in appropriate norms is proved both theoretically and numerically.


NOT: If you would like to attend the seminar online, please send an email to Asgar Jamneshan at ajamneshan@ku.edu.tr for the Zoom link.

Nümerik Analiz İngilizce
Hybrid: Zoom, Koc University - SCI 103.

kocuni 23.12.2021

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır