turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


05 Ocak 2022, 21:00


Yozgat Bozok Üniversitesi Matematik Bölümü Genel Seminerleri

Yapay Zeka ve Bazı Sektörlerdeki Kullanım Alanları

Alev Kelleci Akbay
Fırat Üniversitesi, Türkiye

Günümüz internet çağı ve internet kullanımı da her geçen gün katlanarak artmaya devam ediyor. Bu kullanımının artması ile birlikte her geçen saniye de çok büyük miktarlarda veri üretilmektedir. Bu kadar büyük bir verinin depolanması, analiz edilmesi bilinen analiz yöntemleri ile çözmek artık çok da sağlıklı olmadığından yapılan çalışmalar yapay zeka ile desteklenmektedir. Ayrıca günümüzde pek çok alanda veri analizi, yapay zeka ile birleştirilerek çok daha detaylı analizler yapılmaktadır. Yapay zeka artık gerek işletmeler anlamında gerek şahıslar anlamında hayatımızın her alanında karşımıza çıkabilecek birçok problemin çözümünde kullanılabiliyor. Kendine hem akademik ortamlarda hem de ticari ortamlarda çok fazla uygulama alanı bulabiliyor. Konuşmamızda, öncelikle yapay zeka kavramını izah edecek ve sonrasında da günümüzde yapay zekanın bazı sektörlerde nasıl uygulandığından bahsedeceğiz. 


NOT: Seminer Google meet üzerinden yapılacaktır. Yayın linki: https://meet.google.com/imr-qhzv-kke

Uygulamalı Matematik Türkçe
google meet.
İlgili Web Bağlantısı

bozok 03.01.2022

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır