turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


15 Aralık 2021, 13:40


Sabancı Üniversitesi Cebir Seminerleri

Recent progress in Kummer theory

Antonella Perucca
Luxembourg University, Lüksemburg

Kummer theory is the part of number theory that concerns field extensions obtained by adding radicals (excluding the case of adding p-th roots in characteristic p). The classical results of this theory are common knowledge about number theorists. Our main contribution consists in studying the degrees of such extensions for number fields in both a theoretical way (giving a parametric formula for the degree) and an algorithmic way (for number fields of small degree). We present joint works with Debry, H¨ormann, Perissinotto, Sgobba, and Tronto.


NOT: Meeting ID: 943 6858 7993 Passcode: 658402

Sayılar Teorisi İngilizce
Zoom
İlgili Web Bağlantısı

admin 15.12.2021

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır