turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


14 Aralık 2021, 14:30


Koç Üniversitesi Matematik Bölümü Genel Seminerleri

Bilinear Bogolyubov argument in Abelian Groups

Luka Milićević
Mathematical Institute of the Serbian Academy of Sciences and Arts, Türkiye

Bilinear Bogolyubov argument states that if we start with a dense set $A$ of a product $U\times V$ of finite vector spaces and carry out sufficiently many steps where we replace every row or every column of $A$ by the set difference of it with itself, then inside the resulting set we obtain a bilinear variety of codimension bounded in terms of the density of $A$. In this talk, we focus on a generalization of this theorem to arbitrary finite abelian groups. Along the way we also discuss analogues of a few linear-algebraic facts as well as quasirandomness of analogues of bilinear varieties in the setting of finite abelian groups.

Kombinatorik İngilizce
Zoom

kocuni 13.12.2021

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır