turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


08 Aralık 2021, 21:00


Yozgat Bozok Üniversitesi Matematik Bölümü Genel Seminerleri

Local $T_0$ ve $T_1$ Sabit Süzgeç Yakınsak Uzaylar

Ayhan Erciyes
Aksaray Üniversitesi, Türkiye

Bu sunumda, öncelikle topolojik kategorilerde ,  ayırma aksiyomlarının ve kapalılık kavramının nasıl genelleştirildiği ile alakalı bilgi verilecektir. Ardından örnek olarak  sabit süzgeç yakınsak uzaylar kategorisinde bu durumlar incelenecektir. Lokal T0  ve T1 sabit süzgeç yakınsak uzayların lokal formları karakterize edilecek ve onlar arasındaki ilişkiler belirlenecektir. Ardından, lokal (p noktasında) T0 ve T1 sabit süzgeç yakınsak uzaylardan oluşan ,  ve  kategorilerinin  sabit süzgeç yakınsak uzaylar kategorisinin dolu alt kategorisi olup olmadığı gösterilecek. Son olarak da bu kategorilerin çarpımsal, co-çarpımsal ve kalıtsal olup olmadıkları ispatlanacaktır.


NOT: Seminer Google meet üzerinden yapılacaktır. Yayın linki: https://meet.google.com/imr-qhzv-kke

Topoloji Türkçe
google meet.
İlgili Web Bağlantısı

bozok 08.12.2021

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır