turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


08 Aralık 2021, 15:00


Galatasaray Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Induction and restriction on symmetry groups of binary trees

Can Ozan Oğuz
Gebze Teknik Üniversitesi Bilişim Teknolojileri Enstitüsü, Türkiye

Symmetry groups of binary trees are isomorphic to iterated wreath products of symmetric groups of order two. In our collaboration with Mee Seong Im, our aim was to describe the relations between induction and restriction on representations of this tower of groups, which embed into each other. Even though we didn't get a full description of the relevant category, we have partial results concerning the vector space and algebra structure of certain hom spaces. In the talk I will focus on the origin of the problem and various approaches we found helpful during our research.

Matematik İngilizce
Matematik bölümü a324

ucgen 07.12.2021

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır