turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


03 Aralık 2021, 13:00


Boğaziçi Üniversitesi Diferansiyel Geometri Seminerleri

Minimal Spheres Inside A Space Of Constant Curvature

Mustafa Kalafat
Nesin Matematik Köyü, Türkiye

In this seminar, we focus on the minimal immersions of the 2-dimensional sphere in a space of constant sectional curvature. We will present some results and their proofs following the resources:  

References:

  1. Chern, Shiing Shen - On the minimal immersions of the two-sphere in a space of constant curvature. Problems in analysis (Lectures at the Sympos. in honor of Salomon Bochner, Princeton Univ., Princeton, N.J., 1969), pp. 27–40. Princeton Univ. Press, Princeton, N.J., 1970.
  2. Calabi, Eugenio - Minimal immersions of surfaces in Euclidean spheres. J. Differential Geometry 1 (1967), 111–125.

This weeks topic is: 

"Higher fundamental forms of a submanifold"

 


NOT: Katılımı internet üzerinden yapmak isteyenler: Zoom bağlantısından erişim sağlayabilir. Şifre için organizatörlere kendinizi kısa bir tanıtımla birlikte e-posta atınız. E-posta: kalafg@gmail.com Gecikmeler için bekleyiniz veya bilgi için Tel/WA: +905452656380. 15-20dk rötarlı başlama sözkonusu olabilmektedir.

Geometri, Topoloji İngilizce
Boğaziçi Üniversitesi
İlgili Web Bağlantısı

adgs 02.12.2021

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır