turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


09 Kasım 2021, 14:30


Koç Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Classification of Quadratic Number Fields Using Diophantine Equations

Haydar Göral
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Türkiye

In this talk, we consider some Diophantine equations over number fields. Recall that a number field is a finite field extension of the field of rational numbers. We show that the finiteness of the set of all solutions of certain Diophantine equations determines quadratic number fields among all number fields. Along the way, we explain our motivation, we give many examples and relate the results to nonstandard analysis and arithmetic geometry.


NOT: If you would like to attend the seminar online, please send an email to Asgar Jamneshan at ajamneshan@ku.edu.tr for the Zoom link. The Mathematics Seminar schedule can be found at https://mysite.ku.edu.tr/math-sci/

Matematik İngilizce
Hybrid (Koç Üniversitesi Matematik Bölümü - zoom)

kocuni 09.11.2021

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır