turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


09 Kasım 2021, 17:00


Feza Gürsey Fizik ve Matematik UAM Seminerleri

Monogenic cubic rings and Thue equations

Shabnam Akhatri
University of Oregon, Amerika Birleşik Devletleri

Let K be a cubic number field. We give an absolute upper bound for the number of monogenic orders which have small index (compared to the discriminant of K) in the ring of integers of K.  This is done by counting the number of integral solutions of some cubic Thue equations. This reduction to the resolution of Thue equations will also allow us to count the number of monogenic orders with a fixed index in the ring of integers of K.


NOT: MEETING ID: 908 611 6889 , PASSCODE: 362880, (17:30 Tehran time). This talk is a part of the Number Theory Meeting is jointly organized by FGC and IPM.

Sayılar Teorisi İngilizce
Zoom
İlgili Web Bağlantısı

admin 08.11.2021

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır