turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


25 Ekim 2021, 15:30


Bilkent Üniversitesi Topoloji Seminerleri

Persistent Homology and Injectivity

Osman Berat Okutan
Florida State University, Amerika Birleşik Devletleri

Persistent homology induced by the simplicial Vietoris-Rips filtration is a standard method for capturing topological information from metric spaces. In this talk, I will describe a more geometric filtration, obtained through injective metric spaces, which is equivalent to the Vietoris-Rips filtration up to homotopy. Injective metric spaces are the injective objects in the category of metric spaces. This new filtration allows one to see new connections between the geometry and topology of the underlying space. This is a joint work with Sunhyuk Lim and Facundo Memoli.


NOT: Meeting ID: 943 6655 5204 , Passcode: 715677

Topoloji İngilizce
Zoom
İlgili Web Bağlantısı

admin 19.10.2021

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır