turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


26 Ekim 2021, 17:00


Feza Gürsey Fizik ve Matematik UAM Seminerleri

The Coates-Sinnott Conjecture

Reza Taleb
Shahid Beheshti University, İran

The Coates-Sinnott Conjecture was formulated in 1974 as a K-theory analogue of Stickelberger's Theorem. For a finite abelian extension $E/F$ of number fields and any integer $n\geq 2$, this conjecture constructs an element in terms of special values of the (equivariant) L-function of $E/F$ at $1-n$ to annihilate the even Quillen K-group $K_{2n-2}(O_E)$ of associated ring of integers $O_E$ over the group ring $\mathbb{Z}[Gal(E/F)]$. In this talk after describing the precise formulation of the conjecture we present the recent results. Part of this is a joint work with Manfred Kolster.


NOT: 17:30 Tehran time. MEETING ID: 908 611 6889 , PASSCODE: 362880. This talk is a part of the Number Theory Meeting is jointly organized by FGC and IPM.

Sayılar Teorisi İngilizce
Zoom
İlgili Web Bağlantısı

admin 19.10.2021

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır