turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


17 Mayıs 2021, 16:00


İstanbul Matematiksel Bilimler Merkezi Seminerleri

Higher limits over the fusion orbit category

Ergün Yalçın
Bilkent University, Türkiye

An homology decomposition of a discrete group is sharp if certain higher limits vanish. For the subgroup decomposition these higher limits are either over the orbit category or over the fusion orbit category of a discrete group. I will introduce these categories and discuss how the higher limits over an orbit category can be calculated. At the end, I will state some results for the vanishing of higher limits over the fusion orbit category of a discrete group.


NOT: https://boun-edu-tr.zoom.us/j/96913066262

Cebir İngilizce
Online
İlgili Web Bağlantısı

admin 17.05.2021

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır