turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


14 Mayıs 2021, 21:00


İstanbul Üniversitesi Matematik Kulübü Seminerleri

Grup Teorisi Ve Müzik

Giray Düzel
Boğaziçi Üniversitesi, Türkiye

Grup teorisi doğa bilimlerinde molekül ve kristal gibi yapıların simetri özelliklerinin modellenmesi için kullanılır ve bu yapıların anlaşılması için güçlü bir matematiksel araçtır. Bu konuşmada bu fikri müzikal objelere uyarlayarak grup teorisinin müziği anlamamız konusunda bize nasıl yardımcı olabileceğini göreceğiz.

İstanbul Üniversitesi’nin düzenlediği bu etkinlik herkese açıktır, etkinlik zoom üzerinden gerçekleşecektir. Etkinliğin kaydı alınacaktır.


NOT: Etkinliğin zoom bilgileri için sosyal medya hesaplarımızdan veya iuffmatematik@gmail.com üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Grup Teorisi Türkçe
Çevrim İçi (Zoom Ve Youtube Üzerinden Canlı Yayın)

matkulupiu 11.05.2021

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır