turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


19 Mayıs 2021, 20:00


Yozgat Bozok Üniversitesi Matematik Bölümü Genel Seminerleri

Veri Bilimine Dair Kısa Kısa

Ozan Evkaya
Padova Üniversitesi, İtalya

Son dönemlerde sürekli duyduğumuz bir alan artık Veri Bilimi. 21. yüzyılda günbegün farkında olarak ya da olmayarak veri üretiyoruz aslında. Veri biliminin nasıl yapılacağına dair gelişen teknoloji ile beraber sürekli elimizdeki araçları yenilemeye ve geliştirmeye devam ediyoruz. Bu sohbetin amacı, lisans dönemlerinde Matematik ve onun uygulamalı bir altdalı olarak düşünebileceğimiz İstatistik alanına kendini yakın hisseden ya da alanı merak eden arkadaşlarla birlikte, içinde bulunduğumuz dönemi konuşmak ve ileride başımıza neler gelebileceğine dair bir farkındalık yaratmaya çalışmak. 


NOT: Katılımınızı https://meet.google.com/imr-qhzv-kke adresinden gerçekleştirebilirsiniz.

Diğer Türkçe
google Meet
Ek Dosya
İlgili Web Bağlantısı

bozok 17.05.2021

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır