turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


28 Nisan 2021, 13:40


Sabancı Üniversitesi Cebir Seminerleri

Classification of Preperiodic Points of Cubic PCF Polynomials

Murat Uyar
Sabancı Üniversitesi, Türkiye

In arithmetic dynamics, one of the main conjectures is the uniform boundedness of preperiodic points of rational maps of a given degree over a number field. In this talk, we first show how to classify cubic post-critically finite polynomials defined over Q up to linear conjugacy. Using certain algorithms that were introduced by Silverman and Hutz, we will show that the number of preperiodic points of a cubic post-critically finite polynomial defined over Q cannot exceed 6. 


NOT: Meeting ID: 917 3582 7843 Passcode: algebra

Cebir İngilizce
Online
İlgili Web Bağlantısı

admin 27.04.2021

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır