turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


14 Nisan 2021, 18:00


Boğaziçi Üniversitesi UCGEN Seminerleri

The big singularity category of a non-affine scheme

Sergio Estrada
University of Murcia, İspanya

A classic result of Buchweitz shows that the singularity category of a Gorenstein local ring A is triangulated equivalent to the stable category of finitely generated Gorenstein projective A-modules and to the homotopy category of totally acyclic complexes of finitely generated projective A-modules. In this talk we present a non-affine version of this result. To achieve this we will define a "big" version of Orlov´s singularity category.The talk is based on a project developed with Lars Christensen (Texas Tech University) and Peder Thompson (Norwegian University of Science and Technology).

Cebirsel Geometri İngilizce
Zoom
İlgili Web Bağlantısı

ucgen 13.04.2021

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır