turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


14 Nisan 2021, 15:30


İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Genelleştirilmiş Kesirli Benjamin-Bona-Mahony Denklemi Hakkında Analitik ve Sayısal Sonuçlar

Göksu Oruç
İstanbul Teknik Üniversitesi, Türkiye

Bu çalışmada, yerel ve doğrusal olmayan elastik bir ortamda yayılan küçük genlikli uzun dalgaları modellemek için  türetilmiş olan genelleştirilmiş kesirli Benjamin-Bona-Mahony (gkBBM) denklemi ele alınıp, Cauchy probleminin çözümlerinin yerel varlık ve tekliği gösterilecektir. Ayrıca denklemin yalnız dalga çözümlerinin varlığı ve hangi koşullar altında var olmadığı incelenecektir. Petviashvili yöntemi ile yalnız dalga çözümleri sayısal olarak türetilecek ve bir Fourier spektral yöntemi ile türetilen dalgaların zamanda ilerlemesi incelenecektir.


NOT: Zoom linki: https://itu-edu-tr.zoom.us/j/93418253840?pwd=TE02cVVDZVA5UmRlb1FoaUh0VDJYZz09 Meeting ID: 934 1825 3840 Passcode: 727842

Nümerik Analiz Türkçe
Zoom

itu 09.04.2021

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır