turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


14 Nisan 2021, 13:40


Sabancı Üniversitesi Cebir Seminerleri

Simultaneous Rational Periodic Points for Degree-2 Rational Maps

Burcu Barsakçı
Sabancı University, Türkiye

One of the main goals in arithmetic dynamics is to study the behaviour of points under the iteration of rational maps. The orbit of a point under a rational map is the set of the images of the point under the iterations of the map. Assuming standard conjectures on the size of finite orbits under rational maps of degree two over the rational field, we will discuss some intersection results on finite orbits of such rational maps.


NOT: Meeting ID: 917 3582 7843 Passcode: algebra

Cebir İngilizce
Online
İlgili Web Bağlantısı

admin 12.04.2021

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır