turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


09 Nisan 2021, 17:00


İstanbul Matematiksel Bilimler Merkezi Seminerleri

Diophantine equations and when to quit trying to solve them

Rachel Newton
University of Reading, Birleşik Krallık

The study of integer or rational solutions to polynomial equations with integer coefficients is one of the oldest areas of mathematics and remains a very active field of research. The most basic question we can ask about such an equation is whether its set of rational solutions is empty or not. This turns out to be a very hard question! I will discuss modern methods for proving that the set of rational solutions is empty, touching upon some recent work with Martin Bright concerning the wild part of the Brauer--Manin obstruction.


NOT: Register to receive a zoom link.

Sayılar Teorisi İngilizce
Online
İlgili Web Bağlantısı

admin 08.04.2021

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır